Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS chystá taktiež ranné vysielanie! S ČT pripravuje tri seriálové novinky – aj s Donutilom

Rozhlas a televízia Slovenska po prvý raz ponúkla divákom možnosť online chatu s jej riaditeľom Václavom Mikom. Tomu prišlo do prvého chatu, ktorý si zopakuje o dva týždne, vyše 200 otázok. V odpovediach na ne prezradil niekoľko zaujímavostí.

RTVS má za sebou prvý online chat s jej riaditeľom Václavom Mikom. Ten divákov aj novinárov potešil úprimnými odpoveďami, v ktorých prezradil hneď niekoľko zaujímavostí.

Mika definitívne potvrdil pokračovanie úspešných projektov televízie ako Kolonády, ktorá sa už podľa Mikových slov píše, tak Milujem Slovensko, ktoré sa vráti na jeseň. Riaditeľ zároveň potvrdil spoluprácu s Českou televíziou hneď na troch seriáloch. „S ČT aktuálne spolupracujeme koprodukčne na seriáli Obvoďák Martin a pripravujeme spoločne zábavný, ale aj nový dramatický seriál – vo vývoji je veľký formát Inšpektor s Jurajom Kukurom v hlavnej úlohe,“ prezradil Mika.

Obvoďák Martin má byť osemdielny seriál v hlavnej úlohe s Miroslavom Donutilom. S výrobou sa už aktuálne začína, oficiálne je jej štart naplánovaný na máj 2014. Seriál sa bude odohrávať v Štramberku na Morave. Inšpektor bude trinásťdielny kriminálny seriál, ktorého nielen hlavnou tvárou ale aj spoluautorom námetu je Juraj Kukura. Seriál vyrobí spoločnosť Trigon Production, ktorá stojí aj za Kriminálkou Staré mesto. Naopak ďaleko od realizácie je spoločný licencovaný projekt od Endemolu Your face sounds familiar, ktorú kúpila ČT aj pre slovenský trh. „Na jej spustení na jeseň tohto roku sme sa spoločne s ČT nedohodli,“ povedal Mika. S formátom však v budúcnosti stále počíta.

Ďalšie novinky RTVS: Televízia ešte tento rok spustí dva nové projekty! Vieme podrobnosti

Mika v rámci odpovedania na otázok prezradil ambíciu televízie priniesť vlastné ranné vysielanie. To po Markíze chystá aktuálne Joj pod názvom Dobré ráno. Mika pripomenul, že RTVS má zaregistrovanú známku Dobré ráno, Slovensko, s ktorou plánuje pracovať. To by mohlo spôsobiť zámenu formátov u divákov. „Máme registrovanú ochrannú známku a teda aj názov formátu  – Dobré ráno, Slovensko. Je to naša jasná ambícia,“ potvrdil Mika úvahy o vlastnom rannom vysielaní. Slovenská televízia kedysi mala ranný formát, reláciu Ranný magazín zrušila v máji 2010. Trápila sa s nízkymi výkonmi pod 10 % v 12+, televízia ju vtedy nahradila reprízou Dámskeho magazínu a premiérovými Rannými správami. Dôvodom zrušenia relácie však nemala byť primárne sledovanosť ale peniaze.

Jednou z najčastejších otázok pre riaditeľa RTVS bola účasť v európskom hudobnom projekte Eurovízia. Televízia s účasťou dlhodobo nepočíta. „Obľúbená téma, na Eurovíziu a zapojenie sa do nej nemá ani taký silný vysielateľ ako je ČT. V našich programových prioritách to logicky nemá miesto. Aj moji kolegovia z EBU, teda z Eurovízie, už nenaliehajú. Pretože vedia, čo si môžeme a nemôžeme dovoliť,“ sklamal Mika niektorých divákov. Zároveň potvrdil nasadenie novej diskusnej relácie s Michalom Havranom. Večeru s Havranom plánuje RTVS nasadiť od konca apríla na utorňajší večer na Dvojku ako vyváženie diskusie so Štefanom Hríbom Pod lampou vysielanou vo štvrtky. Havranova relácia bude mať výhodu, že sa nebude prekrývať s európskym futbalom na rozdiel od Hríbovej Lampy, ktorá má počas hracích dní Európskej ligy pauzu. „Formát Pod lampou ide podľa schválenej štruktúry a podmienok zmluvy. Tá odráža aj sezónne náš záväzok odvysielať zápasy európskej ligy,“ vyjadril sa k absencii diskusnej relácie pre futbal Mika.

Čítať viac...
Nahor