Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Aj Joj nasadzuje dlho odkladaný seriál: V apríli chce spustiť minisériu Hotel, ukázala prvé teasre!

Túto jar sa do vysielania dostanú oba dlhšie odkladané slovenské seriály, po tom, čo Markíza spustila Kuchyňu sa Joj pripravuje na štart očakávaného Hotela.

Už v roku 2016 sa začalo nakrúcanie osemdielnej minisérie Hotel, ktorá sa do vysielania mala dostať minulú jeseň. Televízia nakoniec oznámila posun nasadenia pre túto jar, s čím súvisí aj príprava druhej osmičky epizód v rámci druhej série. Joj totiž v brožúre pre klientov na rok 2018 už sprezentovala plány s nasadením prvej a druhej série Hotela ešte pred štartom seriálu. Súčasťou plánov bol zámer nakrútiť vianočný špeciál.

Joj už skôr naznačila, že okrem Vlkov a Semaforu ráta pre túto jar práve s Hotelom. Podľa predbežných programových plánov s ním ráta od apríla počas stredajších večerov, a teda po skončení druhej série rodinného seriálu Prázdniny, ktoré sú v tomto roku zatiaľ jej najsledovanejším programom v obchodnej cieľovke 12 – 54. Ak Joj spustí Hotel skraja mesiaca, vydrží jej v programe do záveru mája. Druhá séria sa dá aj vzhľadom na avízo vianočného dielu očakávať na jeseň.

Hotel nadviaže na nový trend v seriálovej tvorbe Joj, v ktorom sa púšťa do nákladnejších krátkych žánrových projektov. Televízia pri Hoteli už viackrát zdôraznila, že ho nakrúcala vo filmovej kvalite, podpísal sa pod ňu režisér Michal Kollár, ktorý stojí aj za filmom Červený kapitán. Hotel dokonca televízia prezentovala na filmovom festivale Art Film Fest. Autormi scenára sú Zuzana Križková a Juraj Raýman, kreatívnou producentkou je Danica Hričová.

Seriál Joj nakrúcala v kaštieli v Budmericiach a Tomášove a v prostredí karpatských hôr. Ústrednú dvojicu stvárnia Milo Kráľ a Zuzana Konečná, okolo ktorých sa bude rozvíjať romantická zápletka. Zároveň prostredie hotela prinesie vlastné príbehy, každý diel má mať uzavretý dej. Ďalej si v seriáli zahrali Vlastina Svátková, Juraj Ďurdiak, Martin Meľo, Richard Stanke, Zuzana Kronerová, Pavol Šimun, Táňa Kulišková, Vlado Černý, Peter Šimun či Jevgenij Libezňuk.

Televízia už vopred zverejnila prvé spoty kampane na Hotel, ktorú má odštartovať štvorica krátkych teasrov. Všetky vychádzajú z rovnakého konceptu, televízia v nich predstavuje predstaviteľov štyroch hlavných postáv seriálu – Kráľa, Konečnú, Ďurdiaka a Svátkovú.

O seriáli Hotel – 1. a 2. séria
V prvej sérii smoliarka Dorota uviazla v historickom hoteli, aby tvrdou prácou splatila dlh za svoju pokazenú svadbu. Hoci napokon vyrovnala svoju pohľadávku, zostala v hoteli pracovať aj naďalej. Dôvodom je láskyplný vzťah, ktorý sa napriek všetkým prekážkam zrodil medzi ňou a prevádzkarom Romanom. Peripetie ich utajovaného vzťahu sú hlavným motívom dlhodobej súkromnej linky druhej série seriálu, pričom na pozadí sa opäť odohrajú „hosťovské“ príbehy, ktoré tvoria rámec uzavretých epizód. 

Čítať viac...
Nahor