Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Aj Joj bude plná futbalu: Odvysiela Futbalistu roka, získať mala lukratívne prípravné zápasy!

Televízia ako platinový partner Slovenského futbalového zväzu vyťažil zo spolupráce nové televízne práva.

Futbal bude u nás hneď po hokejových Majstrovstvách sveta nielen športovou témou číslo jeden, keď sa na svoje účinkovanie na európskom šampionáte pripravuje slovenská reprezentácia. Tú ešte pred EUROm čaká niekoľko prípravných zápasov, ktoré budú pre slovenského diváka mimoriadne atraktívne.

Po dlhom čase by sa futbal mohol objaviť na obrazovke Joj. Tá sa stala platinovým partnerom Slovenského futbalového zväzu (SFZ), vďaka čomu sa napríklad jej logo dostalo aj do vysielania Markízy či RTVS v čase vysielania futbalových zápasov. Joj sa pritom podľa našich informácií dohodla so SFZ na nákupe televíznych práv, ktorých súčasťou je aj vysielanie futbalovej ankety Futbalista roka. Doteraz pravidelne prebiehala na obrazovke RTVS.

Rovnako by tak ich súčasťou mohlo byť vysielanie lukratívnych prípravných zápasov Slovenska pred európskym šampionátom, na ktoré si robili zálusk aj konkurenčné stanice.

Slováci začnú s prípravnými zápasmi na EURO v marci. Spolu odohrajú štyri duely, dvakrát na Slovensku, dvakrát vonku. Ich súpermi budú Lotyšsko, Írsko, Severné Írsko a majstri sveta z roku 2014 Nemci. Samotný šampionát začína 10. júna 2016.

Foto: FB SFZ

Čítať viac...
Nahor