Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Agónia Búrlivého vína trvá: Ďalšia tesná výhra Divokých koní! (sledovanosť)

Seriál Markízy padol v ostatných dňoch do ešte hlbších vôd. Jednotka si naposledy užila vysoký výkon vďaka slovenskému hokeju na majstrovstvách.

Slovenská reprezentácia po tretí raz za sebou nepostúpila do štvrťfinále MS v hokeji, pričom ostatný utorok sa s aktuálnym šampionátom rozlúčila. Napínavý duel Slovenska s USA už ani zďaleka na rekordy nesiahal, prvú tretinu sledovalo dokonca len okolo 360-tisíc divákov, druhá sa už dvihla ku 530-tisíc a tretia aj s predĺžením vďaka priebehu zápasu nalákala až okolo 740-tisíc divákov (12+). Podielovo sa v komerčnej cieľovke zápas hýbal od okolia 50 % cez hranicu 61 % až tesne nad 64 %.

Vďaka hokeju zažili ďalší výborný deň Správy RTVS, ktoré najmä v komerčnej cieľovke uhrali netradične vysoký podiel cez 16 %. Televízne noviny sa museli uspokojiť s podielom 29,5 %, Krimi atakovali 21 % a Noviny dosiahli share nad 22 %. Medzi Markízou a Joj sa postupne dorovnávali sily, rozdiel medzi športovými spravodajstvami tvorili necelé štyri percentá v prospech lídra, servis o počasí už mala sledovanejší Joj.

Aj tento fakt naznačil, ako dopadne druhý súboj Búrlivého vína a Divokých koní v tomto týždni. Doteraz sa ešte nestalo, že by seriál Joj dvakrát v rovnaký týždeň pokoril niekdajší markizácky hit, no Divoké kone si po úspešnom pondelku môžu pripísať aj druhý skalp konkurenčného seriálu, keď ich sledovalo podľa informácií z prostredia televízie 7,2 % divákov s podielom 20,4 %. Po druhý raz v histórii súboja seriálov došlo k tomu, že Divoké kone porazili Búrlivé víno o jedinú tisícku. Aj to totiž tento utorok sledovalo 7,2 % divákov, podiel sa zastavil na 20,3 %. V počte divákov však o najmenší rozdiel vyhral seriál Joj.

Utorňajšiu sledovanosť už tradične ovplyvňovala Jednotka s Nikto nie je dokonalý. Tento raz uhrala výsledok pod jej priemerom s podielmi okolo 10 a 13 % (12 – 54 / 12+). Od budúceho týždňa okno zábavných relácií už bude otvárať Joj s Inkognitom v pondelok, nasledovať bude utorňajšie Nikto nie je dokonalý, v stredu ešte aj v máji pokračuje Chart Show, týždeň v rámci zábavných relácií uzatvára Jednotka s Čo ja viem.

Do sledovanosti opäť prehováral aj hokej, už však vo výrazne menšej miere ako v čase, keď mali Slováci štvrťfinálovú nádej. Zápas Rusov s Fínmi výraznejšie pútal pozornosť až svojím dramatickým záverom, aj preto zaznamenal výsledky okolo 7, 9 a 14 %. Ďalšie denné seriály Markízy a Joj sa prekrývali s treťou najsilnejšou časťou, Rodinné prípady uhrali share takmer 16 %, Panelák atakoval 15 %.

Z menších staníc sa večer do vedenia dostala Plus, ktorej Profesionáli aj film 2012 Koniec sveta sa hýbali okolo 6 %. Dajto výrazne zaostalo so snímkou Bumerang a podielom pod 3 %, Mentalista Domy prekročil 4 %, Zakázaná láska sa hýbala okolo 3 a 6,5 %.

Čítať viac...
Nahor