Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Adela s Vinczem prvýkrát ako moderátorská dvojica: Markíza chystá veľký galavečer!

Manželia Vinczeovci sa spoločne objavujú na akciách a neraz aj na obrazovke, do moderátorskej dvojice sa spájajú v hlavnom vysielacom čase prvý raz.

Markíza v čase pandémie chystá svoj jediný premiérový hlavný program, ktorý po skončení Superstar ešte túto sezónu uvedie. Televízia v spolupráci so Slovenskou sporiteľňou odvysiela v júni charitatívny galavečer, ktorý bude zameraný na pomoc obetiam koronakrízy.

Galavečer ponesie názov Spolu pre Slovensko a naplánovaný je na nedeľu 7. júna o 20:30. Markíza ho tak odvysiela týždeň po finále Superstar. Následne už bude v nedele vysielať filmy.

Galaprogramom budú sprevádzať manželia Adela Vinczeová a Viktor Vincze. Obaja budú mať na starosti v priebehu večera iné úlohy. Adela bude moderátorsky zastrešovať zábavnú zložku večera, známe osobnosti vyspovedá ohľadom ich skúseností s karanténou či o tom, ako v čase mimoriadnych opatrení riešili každodenné situácie. Spoločne si tiež zahrajú niekoľko hier plných humoru, ale aj užitočných informácií. Viktor sa zas postará o informačnú časť večera, povedie rozhovory s lekármi či odborníkmi a predstaví konkrétne spôsoby, ako vyzbierané peniaze pomôžu ľuďom postihnutým koronakrízou,“ uvádza Markíza.

„S Viktorom nebudeme až tak spolu moderovať, kde-tu sa však v programe stretneme. Skôr ide o to, že každý z nás má v rámci celého večera na starosti iné témy. Teším sa na tento projekt, myslím si, že je fajn hovoriť o tom, čo korona v našej spoločnosti odhalila, zmenila a ako môžeme všetci spoločne pomôcť,“ uviedla k prvej moderátorskej skúsenosti s manželom tohto druhu Adela Vinczeová.

Počas večera vystúpi viacero známych osobností, a to spolu s „hrdinami z prvej línie“. Súčasťou programu tak budú aj tí, ktorí boli najviac vyťažení v boji s pandémiou.

Súčasťou galaprogramu je aj finančná zbierka, ktorú už Markíza so Slovenskou sporiteľňou spustili: „Cieľom finančnej zbierky je podpora projektov a činnosti mimovládnych organizácií, zameraných na pomoc pri sanácii následkov pandémie koronavírusu u najohrozenejších skupín. Nadácia Slovenskej sporiteľne finančne podporí Krízovú linku pomoci, ktorá poskytuje anonymnú, nonstop a bezplatnú psychologickú pomoc a podporu pre ľudí alebo ich blízkych, ktorí sa ocitli v kríze v súvislosti s ochorením COVID-19. Nadácia Markíza má za cieľ prostredníctvom Asociácie poskytovateľov sociálnych služieb v SR podporiť iniciatívy a charitatívne myšlienky, ktoré sú zároveň v súlade s jej programovým zameraním – deti a mládež v núdzi, týrané matky s deťmi zažívajúcimi domáce násilie, matky s deťmi v núdzi, podpora a prevencia zdravia detí – psychického aj fyzického.“ 

Počas galavečera vystúpi napríklad spevák Richard Müller, ktorý v televíznej premiére predstaví nový singel s názvom Anomália.  Pieseň Spolu, ktorá je aj nosnou súčasťou aktuálnej televíznej kampane Slovenskej sporiteľne spolu s hercom Mariánom Mitašom, zaspieva počas večera jej autor Adam Ďurica.

Tvorcovia večera tiež avizujú hudobné vystúpenia v netradičných spojeniach. Marián Čekovský sa predstaví spolu so svojou sestrou Ľubicou Čekovskou, speváčka Nela Pocisková vystúpi v sprievode úspešného husľového virtuóza Filipa Jančíka, líder skupiny Desmod Mário „Kuly“ Kollár si zaspieva s dosluhujúcou víťazkou SuperStar Terezou Maškovou, jej predchodkyňa Emma Drobná spojí svoje sily s jazzovou legendou Petrom Lipom, a svoje spevácke umenie predvedú aj herci Peter Brajerčík a Juraj Loj,“ uzatvára Markíza.

Čítať viac...
Nahor