Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Adela s Danglom budú pokračovať, potvrdené nové časti Dvaja na jedného! Aké šou sa ešte vrátia?

Šou Vinczeovej a Dangla bude opäť sezónna.

V roku 2019 sa do pravidelného vysielania dostali viaceré novinky, ktorých budúcnosť na televíznej obrazovke je už známa. Niektoré sa uchytili a iné naopak, pričom sme sa pozreli na to, s ktorými už televízie viac nepočítajú a ktoré dostanú nové časti.

Najúspešnejšou tohtoročnou šou spomedzi noviniek bol vlastný projekt Adely Vinczeovej a Dana Dangla Dvaja na jedného, ktorý Markíza vysielala iba sezónne v priebehu jari. Šou sa začalo výrazne dariť až od rekordného vydania s Mariánom Čekovským, odkedy sledovanosť šou stabilne porástla.

Nie je tak prekvapením, že Markíza chcela s projektom pokračovať, problémom však bola samotná výroba, ktorá je oproti iným štúdiovým programom výrazne zdĺhavejšia. Proces komplikujú nielen rubriky ako skrytá kamera a podobné nachytávky, ale aj samotný fakt, že tvorcovia si prevažne vyberajú zaneprázdnených hostí.

Nové časti Dvaja na jedného sa však budúci rok dostanú na obrazovku, Markíza by už postupne mala mať pripravené ďalšie vydania, aktuálne rozbehla ďalšiu výrobu. Očakávané vysielanie bude opäť na jar.

Aj táto šou vytlačila z pozornosti inú šou s Adelou Vinczeovou, hudobný program Chart Show. Tá tento rok takmer zmizla z obrazoviek, túto jeseň ju zas v stredy vystriedali Extrémne premeny. Chart Show sa do vysielania vracia práve tento mesiac, Markíza však chce uvádzať iba reprízové epizódy.

Televízia však má mať pripravené aj nové časti, ktoré si zjavne bude šetriť až do obchodne výhodnejšieho obdobia. S Chart Show Markíza počíta aj v budúcom roku, vysielať ju bude opäť hneď od januára, nateraz by to mali byť opäť iba reprízy. Podobne na tom je šou Dobre vedieť, z ktorej premiéry by mala mať Markíza k dispozícii, nateraz ich však nevyťahuje. Šou sa pripomenie ešte v decembri, keď ňou Markíza vyplní jeden utorok medzi skončením Utajeného šéfa a predvianočnou filmovou štruktúrou, bude to opäť iba prostredníctvom reprízy.

Tento rok sa na obrazovkách objavila zo zábavných šou aj novinka Rozum v hrsti. Šou, ktorá preveruje postreh, logiku či pamäť známych osobností sa do vysielania dostala v máji na obrazovke Joj a pokračovala do príchodu leta. Jej výkony boli kolísavé zväčša okolo priemeru televízie ale aj pod nimi. Joj pritom potvrdila, že šou s Marcelom Forgáčom a Milanom Zimnýkovalom dostane aj ďalšie časti, do vysielania sa majú dostať od januára. Pôvodne novinke Rozum v hrsti patrili stredajšie večery, kde jej na konci jarnej sezóny úspešne konkurovala Markíza s Chart Show.

Joj aj Markíza tento rok oprášili zároveň koncepty hádacej hry s odhaľovaním pravdy. Joj od januára po dlhoročne úspešnom Inkognite skúsila etablovať druhú hádaciu panelovú reláciu S pravdou von, kde nasadila silnú zostavu s moderátorom Jurajom Tabačekom a štvoricou hercov z Partičky. Kým na začiatku roka sa šou ešte darilo, po nástupe silnej časti sezóny a ani v druhej polovici roka už formu nenašla a neraz prepadla. Joj s nakrúcaním nových dielov už počítať nemá, šou sa však napriek tomu môže dostať na obrazovky v prípade ešte pripravených premiér či repríz programu.

Na reláciu S pravdou von na jar zareagovala Markíza vlastnou novinkou Klamal by som ti?, v ktorej ako kapitánky nasadila silnú dvojicu Zuzanu Šebovú a Petru Polnišovú, moderátorom bol „otecko“ Filip Tůma. Ani v tomto prípade silné obsadenie nezabezpečilo divácku úspešnosť, program Markíza vysielala v neskoršom čase v pondelky v rámci komediálneho bloku, napriek nadpriemerným nábehom šou pravidelne dosahovala podpriemery stanice. Aj v tomto prípade sa môže očakávať jej návrat do programu iba v prípade dovysielania existujúcich častí či repríz.

 

Čítať viac...
Nahor