Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

A je po premiérach! Markíze došli nové časti Rodinných prípadov, ako jej po 18-tej pomohli?

Markíza sa rozhodla na nepriaznivé výkony Druhého dychu o 18:00 zareagovať zaradením nových častí jarného seriálu Rodinné prípady. Premiérové epizódy sa jej však už prakticky minuli.

Televízia Markíza musela zasiahnuť v prípade oslabeného slotu pred hlavným spravodajstvom a pokúsila sa ho posilniť premiérovými časťami jarného prime-time seriálu Rodinné prípady. Seriálu sa podarilo pozdvihnúť výkony stanice, no nie natoľko, aby to televízii prinieslo aspoň letný staničný priemer. Malými úspechmi nových epizód seriálu je porážanie konkurenčnej Súdnej siene, ktorá sa však vysiela v reprízach. Rodinné prípady sa inak „utrhnúť“ nedokázali, ich výkony sa pohybujú okolo 18 – 20 %. Druhý dych dokázal klesať aj pod 15 %.

Nové časti Rodinných prípadov sa však Markíze rýchlo míňajú a dôjsť by jej mali ešte tento týždeň, keď už v piatok plánuje televízia vysielať reprízovú časť a s reprízami má pokračovať aj najbližšie dva týždne. Televízia to tak uvádza vo svojich programových plánoch. V najbližších dňoch si tak bude môcť Markíza otestovať silu seriálu, ktorého epizódy stihla reprízovať ešte počas jari, keď sa jej postupne míňali premiérové časti.

Rodinné prípady majú za úlohu nielen posilniť slot o 18-tej, ale aj zabezpečiť lepší nábeh pre Televízne noviny. Tie si stále dokážu držať náskok pred Krimi štartujúcimi o 19-tej, v celkovom súboji s hlavnými správami Joj však neraz nedokážu vyskočiť a Veľkým Novinám sa už podarilo aj nad TN-kami zvíťaziť.

Čítať viac...
Nahor