Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

ČT predstavila ČT art – ako ju naladiť?

Už v sobotu 31. augusta o 20. hodine sa divákom predstaví v poradí šiesty kanál Českej televízie, nazvaný ČT art. Vysielať bude na jednej frekvencii spolu s detským kanálom. Česká televízia ho tento týždeň bližšie predstavila novinárom a verejnosti.

 

 

ČT art si diváci budú môcť naladiť každý deň, vždy od 20,00 hod. do približne 02,00 hod. v noci. ČT art bude dostupný spolu s detským kanálom v experimentálnom vysielaní DVB-T – MUX1, ktorý pokrýva 80% českých domácností. Zároveň bude dostúpný aj cez satelit Astra 3B – 23,5st.), čo znamená, že si ho zrejme budú môcť naladiť aj diváci na Slovensku, ktorí sledujú televíziu cez satelitnú distribúciu Skylink. ČT art sa tak objaví aj vo väčšine káblových rozvodov v ČR a nie je vylúčené, že aj na Slovensku.

 

Úlohou ČT art bude vysielať kultúrne programy v tématických blokoch, pričom zastúpiť bude chcieť všetky kultúrne oblasti. Programová ponuka prinesie nové formáty i akvizície, využije aj súčasnú ponuku, či archív. Každý deň v týždni bude venovaný určitej oblasti kultúry. Hlavnou inšpiráciou pre novú stanicu bol francúzsko-nemecký kultúrny kanál Arte, ktorý poznajú aj naši diváci. Svojim zameraním bude blízky aj takým staniciam ako 3sat, ZDF Kultur, či polská TVP Kultura.

 

45% vysielania ČT art bude tvoriť vlastná tvorba. Chýbať nebude pravidelné kultúrne spravodajstvo. Kvalitné zahraničné snímky bude ČT art vysielať v pôvodnom znení s titulkami.

 

Či sa aj u nás na Slovensku dočkáme podobnej stanice je otázne. Naša verejnoprávna televízia nedokáže napriek pokročilej digitalizácii ponúknuť viac ako 2 okruhy. ČT art mohol byť pritom spoločným projektom, podobným nemecko-francúzskej Arte. Chcelo by to však iniciatívu našej verejnoprávne televízie, aby sa o niečo podobné pokúsila.

Zdroj, foto: ČT

Čítať viac...
Nahor