Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

2. sviatok vianočný: Nový Winnetou na Jednotke vystrelil, RTVS lídrom! U mladých vpredu Markíza

Joj sa na Štefana darilo počas dňa, od podvečera mimo správ prepadla.

Intenzívne avizovaný remake klasiky Winnetou s prvou z troch častí na Jednotke uspel. Úvodný diel minisérie si malo pozrieť dovedna vyše 530-tisíc divákov pri podieli 22,8 %, čo v univerzálnej cieľovke predstavovalo postavenie lídra trhu. V komerčnej cieľovke rating tesne prekročil 8 % pri podieli 19 %. V 12 – 54 bola vo vedení Markíza s Dovolenkou za trest a podielom 24,5 %. Večer nevyšiel Joj, keď Novembrový muž prepadol s podielom pod 11 %.

Joj ťahal počas tretieho vianočného dňa denný program, s ktorým dokázala byť aj miestami lídrom. Podielovo najvyššie sa malo dostať Na vlásku s hodnotou 21,5 %, okolo dvadsiatky sa hýbali aj Sám doma 2 či Ľadové kráľovstvo. Opäť však televízia prepadla podvečer, premiéra Kapitán Šabľozub dosiahla podiel len takmer 10 %. Markíze počas dňa najlepšie vyšiel podvečerný Pacho, hybský zbojník, tesne prekonal 26 %. Najmenej sa darilo klasikám S tebou ma baví svet, ktorá mala ísť pod 18 %, aj Byl jednou jeden král či Mrázik, držali sa však okolo 20 %. Vyššie sa však dostal Kráľ, Drozdia brada s podielom 23 %.

So spravodajstvami boli televízie vyrovnané, Televízne noviny dosiahli share vyše 28 %, Noviny tesne nad 27 %. Hlavné spravodajské relácie sa pritom tešia aktuálne zo zvýšených ratingov, obe sa dostali ku 11 %.

Medzi menšími bodovala Plus s komédiou Sám doma 3 a podielom pod 8 %, doháňala stratu Joj. Čarovné Vianoce na Doma atakovali 5 %, večer nevyšiel Dajto s filmom Rambo III. a podielom len pod 3 %. Wau vo sviatočný deň neuspela s návratom kriminálok na večer, hýbala sa len okolo percenta.

Čítať viac...
Nahor