Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

2. sviatok vianočný: Mária Terézia ešte porástla, zaradila sa k najsledovanejším programom Vianoc! (prehľad top 5)

V celkovom publiku bola v priebehu trojice sviatočných dní sledovanejšia už iba klasická Popoluška.

1. a 2. sviatok vianočný ovládla RTVS. Rovnako ako v pondelok sa suverénne najsledovanejším programom dňa (12+) stala výpravná koprodukčná miniséria Mária Terézia, ktorá so svojím záverečným druhým dielom v utorok ešte porástla. Získať mala ešte vyše pätnásťtisíc divákov, keď si prvý diel pozrelo 772-tisíc a druhý až 789-tisíc divákov. Podiel Márie Terézie v utorok vyskočil na 29,4 %, v komerčnej cieľovke miniséria taktiež porástla na rating 12 % s podielom 23,7 %.

Z pohľadu najsledovanejších programov Vianoc ovládli tieto sviatky Tri oriešky pre Popolušku s celkovo 967-tisíc divákmi (12+), nasledovala ich práve Mária Terézia so spomínaným počtom divákov oboch dielov. Na štvrtom a piatom mieste skončili Noviny Joj, v pondelok si ich malo pozrieť 710-tisíc divákov, v utorok 674-tisíc. V skupine 12 – 54 taktiež dominovala Popoluška s ratingom 21 %, nasledovala ju štedrovečerná komédia na Joj Sám doma 2: Stratený v New Yorku s ratingom 16,7 %. Tretiu priečku obsadil utorňajší druhý diel Márie Terézie s ratingom 12 %, rovnaký výkon s minimálnou stratou v počte divákov dosiahli utorňajšie Počasie Markízy a pondelňajšie Noviny Joj.

V utorok večer bola dvojkou na trhu Markíza, ktorá s premiérovou komédiou Ocko je doma podliezla 9 ratingov s podielom pod 18 %. Joj už nezopakovala pondelňajší prepadák a s premiérou Krampus: Choď do čerta! uhrala rating tesne nad 8 % s podielom pod 17 %.

Z denného programu najvyššie vyskočil podvečerný Pacho, hybský zbojník na Markíze s ratingom až desať percent a podielom pod 25 %, na Joj najvyšší rating dosiahli reprízové Tri oriešky pre Popolušku s ratingom cez osem percent a podielom pod 24 %. Televízie si v priebehu dňa vymieňali vedúcu pozíciu.

Z menších staníc Mission: Impossible 5 na Dajto prekročilo 4 %, Ďalší vianočný bozk na Doma uhral takmer 4 %. Plus neuspela s filmom Bezpečný prístav a podielom pod 3 %, Wau už vrátila do štruktúry kriminálky, hýbala sa s nimi pod a okolo 2 %.

Medzi spravodajstvami v utorok viedla Markíza s Televíznymi novinami, atakovali 12 ratingov s podielom cez 26 %. Noviny uhrali okolo 11 % s podielom takmer 24 %, v celkovom publiku bol rozdiel tesný, Noviny vyhrali o desaťtisíc divákov.

V pondelok aj utorok sa Jednotka stala druhou najsledovanejšou televíziou v prime-time (12 – 54), v univerzálnom publiku, na ktoré cieli, oba dni s náskokom vyhrala. Jej priemer v tejto cieľovke tvoril až okolo 23 %.

Čítať viac...
Nahor