Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

2. sviatok vianočný: Lídrom Andílek na nervy, Svätojánsky venček už Jednotke nevyskočil!

Tretia premiérová rozprávka RTVS už masy nelákala.

Na Štefana už bola večer jasným lídrom Markíza. Jej premiéra českej komédie Andílek na nervy uhrala nadpriemer, keď ju malo sledovať 11,5 % divákov a podiel atakovať 28 %. Dvojkou bola Joj, ktorá však opäť večer prepadla. Divé svine ju dostali len tesne cez 12 %. Jednotka tretí deň po sebe uviedla premiérovú rozprávku, tentoraz šlo o český film Svätojánsky venček, ktorý koprodukovala. Jeho podiel v komerčnej cieľovke mal dosiahnuť hodnotu 11,8 %, v univerzálnej cieľovke 12+ sa dostal na 14,8 %. Rozprávke výrazne škodil slovenský dabing.

Sledovanosť na Štedrý deň: Popoluška jasne dominovala, RTVS vyšla premiéra Sedem zhavranelých bratov! (podrobné výsledky)
Sledovanosť na 1. sviatok vianočný: Johankino tajomstvo prilákalo najviac divákov! Vo svojom čase bolo lídrom

Medzi menšími bola večer najsilnejšia Plus, Sám doma sa dostal na 6 %. Priateľka pod stromček na Doma šla na 5 %, Dajto bolo opäť vlažné v prime-time s Pod kupolou, kde sa hýbal len nad 3 %, s neskoršími časťami sa dostal pod 5 a 8 %.

Podvečer boli komerčné stanice pod svojimi priemermi. Markíza s animákom Ja, zloduch ale nespadla hlboko, keď sa dostala aspoň nad 20 %, vybuchla však Joj, ktorej tento rok nebodujú animáky tak, ako v minulosti, keď sa Doba ľadová 3 mala dostať len cez osmičku. Predbehla ju v tom čase aj Jednotka. Noviny sa už dostali na 24,5 %, Televízne noviny šli pod 29 %.

Čítať viac...
Nahor