Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

10 faktov o seriálovom hite Narcos, ktorý prichádza na Slovensko

Dvojka štartuje v sobotu 11. januára po desiatej večer svetovo úspešnú sériu Neflixu Narcos. RTVS k nej predstavila 10 faktov, ktoré by najmä diváci, ktorí seriál nepoznajú, mali o novinke vedieť.

1. Autentický vďaka Escobarovi
Vizuálne spracovanie je priam dokonalé, a to vďaka samotnému Pablovi Escobarovi, ktorý si o takmer všetkom viedol vlastné záznamy. Ako diváci budete ohúrení prepracovaním kostýmov, vzhľadom jednotlivých budov, priestorov a tiež jednotlivých scén. Escobar doslova pomohol urobiť Narcos prvotriednym televíznym programom vďaka fotodokumentácii, ale aj videám, ktoré vlastnoručne nakrútil.

Narcos_1

2. Synovi Escobara sa seriál nepozdával
Aj napriek tomu, že spoločnosť Netflix od začiatku tvrdí, že seriál je založený na skutočných udalostiach, mladému Escobarovi sa množstvo scén nepáčilo. Ako povedal v niekoľkých rozhovoroch, seriál Narcos jeho rodine uškodil. Juanovi Pablovi sa nepáčilo najmä vykreslenie predaja drog do Európy. Zaujímavosťou je, že nakoniec si mladý Escobar zmenil meno na Sebastian Marroquin.

3. Herec, ktorý hral hlavnú úlohu, nerozprával po španielsky
Wagner Moura, ktorý stvárnil Escobara, je z Brazílie a predtým, ako získal úlohu v seriáli, rozprával prevažne po portugalsky. Šesť mesiacov pred samotným nakrúcaním odišiel do Kolumbie, aby si osvojil nielen jazyk, ale aj kultúru. Neskôr uviedol, že španielčina mu ide lepšie ako angličtina.

4. Netflix nie je jediný…
Hoci je dnes pod seriálom Netflix podpísaný, o jeho produkciu sa sčasti podieľala aj televízia Univision. Nakoniec na úspešnom seriáli pracovali ľudia z rôznych krajín. Režisér je z Brazílie, hlavný scenárista z USA. Štáb poskladali z profíkov rôznych národností.

Narcos_2

5. Peniaze, peniaze, peniaze
Nie je úplne jasné, koľko zarábal Escobar, keď sa jeho drogovému biznisu darilo najlepšie. V istom momente však bol siedmim najbohatším mužom planéty. Až dve miliardy dolárov mu ročne zožrali potkany.

6. Musel pribrať
Herec Wagner Moura začínal nakrúcanie v dobrej forme. Pre potreby seriálu však musel pribrať niekoľko kilogramov, aby bol Escobarovi čo najpodobnejší. Kým nemal váhu, akú požadovali tvorcovia, musel pod kostýmom nosiť fejkové brucho. Po skončení nakrúcania sa z Mouru stal vegetarián.

7. Z dvoch nakoniec tri série
Pôvodný zámer bol nakrútiť dve série. Pre obrovský úspech sa však producenti rozhodli dať seriálu Narcos ešte ďalších desať častí. V tretej a zároveň poslednej sérii už Escobar nefiguruje. Dej sa odohráva po jeho smrti. Boj proti drogovému kartelu je aj naďalej mimoriadne drsný.

Narcos_3

8. Hviezdou už pred seriálom
Wagner Moura bol v Brazílii jednou z najväčších hviezd už predtým, ako kývol na nakrúcanie seriálu Narcos. Vo filmovom priemysle pôsobil od polovice 90. rokov. Účinkoval aj vo filme Elite Squad, ktorý je v histórii brazílskeho filmu tým najlepšie hodnoteným a zároveň najlepšie zarábajúcim.

9. Escobarova smrť
Nakrúcali ju na miestach, kde Escobar reálne umrel. Dolapenie a zabitie Escobara patrí v Kolumbii k najsilnejším momentom v jej histórii.

10. Seriál nebol v pláne
Dokopy tridsať častí o živote Pabla Escobara sa malo pôvodne zmestiť do jedného filmu z hollywoodskej produkcie. Keď sa však začalo pracovať na scenári, tvorcovia zistili, že existuje niekoľko menších príbehov a množstvo postáv, ktoré by sa do celovečerného filmu len tak ľahko nezmestili.

 

Zdroj: RTVS

Čítať viac...
Nahor