Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

1. sviatok vianočný: Večer televízie vedľa seba, deň ovládol podvečerný Mrázik!

Markíza presunula Mrázika po rokoch vysielania v prime-time na podvečer, utorok s ním i tak vyhrala.

Na 1. sviatok vianočný si televízie viedli vyrovnane. Reprízová Kúzelná opatrovateľka tesne vyhrala večer, keď si ju pozrelo okolo 10 % divákov s podielom takmer 21 %. Premiéra Joj Deväť životov pána Fúzika šla pod 10 ratingov s podielom takmer 20 %. Jednotka ponúkla novú tohtoročnú rozprávku Českej televízie Kúzelník Žito, ktorú na Štedrý deň na ČT sledovalo takmer 2,5 milióna divákov a jasne tak ovládla celý sviatočný deň. Zožala však veľkú kritiku miestnych. Na Jednotke si rozprávku v premiére pozrelo cez 350-tisíc divákov s podielom pod 14 % v skupine 12+.

Medzi menšími Elitní zabijaci na Dajto uhrali okolo 5 %, Popoluška na Doma šla pod túto hranicu. Krampus na Plus podliezol 3 %, český film Jáchyme, hoď ho do stroje na Wau atakoval 2,5 %.

Deň po desiatej začala Markíza výrazným neúspechom, keď animák Oblačno, miestami fašírky jej mal prepadnúť len nad desiatkou. Následne sa však bez problémov dvihla, repríza Perinbaby ju dostala pod 23 %, Soľ nad zlato šlo až na takmer 29 %. Tri oriešky pre Popolušku podliezli 28 %. Najsledovanejší program dňa odvysielala Markíza podvečer, kam presunula ruskú klasiku Mrázik, šla pod 13 ratingov s podielom cez 31 %.

Joj začala deň vyššie s Dobou ľadovou 3 a podielom 17 %, animovaná klasika Snehulienka a sedem trpaslíkov jej nezahrala ani tentokrát s podielom 12 %. Kráľovské Vianoce šli okolo 13 %, Sám doma sa dostal na 15,5 %. Doba ľadová 4 bola podvečer slabá s podielom pod 14 %.

Vďaka nábehu Mrázika sa zo silného výkonu tešili aj Televízne noviny, tie zaostali len o jedinú desatinu ratingu oproti rozprávke s podielom vyše 29 %. Noviny uhrali okolo 23 %. Celkovo si správy Markízy zaplo až vyše 710-tisíc divákov, Noviny ich mali takmer 680-tisíc.

Čítať viac...
Nahor