Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

1. sviatok vianočný ovládla Jednotka, Mária Terézia jednoznačne dominovala! Sledovalo ju trištvrte milióna divákov

Joj nenadviazala na štredrovečerný úspech, skončila s tvrdým prepadákom. Markíza so svojou premiérou dosiahla dvojnásobný výkon. 

Kým na Štedrý deň RTVS komerčné stanice nepotrápila, 1. sviatok vianočný už patril jej. Jednotka v pondelok večer uviedla prvú časť dvojdielnej koprodukčnej výpravnej minisérie Mária Terézia, na ktorej RTVS spolupracovala s ďalšími tromi európskymi verejnoprávnymi stanicami. Jednotka vysoko uspela, keď Mária Terézia dosiahla v komerčnej cieľovke rating až 11,7 % s podielom 22,5 % a vo svojej univerzálnej cieľovke (12+) vyskočila na podiel až 28,8 %. Celkovo si ju pritom malo pozrieť až okolo 770-tisíc divákov a stala sa tak najsledovanejším programom celého dňa.

Spoločne s Máriou Teréziou už podobne vysoko vyskočili len Noviny, ktoré ktoré ako jediné z ostatných programov prekročili 700-tisícovú hranicu. Tie sa zas najvyššie za celý deň dostali v komerčnej cieľovke s ratingom 12 % a podielom takmer 26 %. Vo vedení boli v pondelok aj Krimi, ktoré sa podobne hýbali okolo 26 %, Televízne noviny podliezli 11 ratingov s podielom pod 24 %.

V 12 – 54 sa výkonu Márie Terézie priblížila Markíza s premiérou Môj kamoš obor, pozrieť si ju malo pod 11 % divákov s podielom pod 22 %. Naopak, tvrdo vybuchla Joj, ktorá s premiérou rozprávkového muzikálu Príbehy z lesov prepadla s ratingom len okolo 5 % a podielom pod 11 %.

Na menších staniciach uspelo Dajto s filmom Elitní zabijaci a podielom až pod 7 %, Doma s Popoluškou šla pod 6 %. Plus sa nedarilo s filmom Chaos na Vianoce a podielom iba okolo 2 %, zastúpila ju však Wau, ktorej Kameňák 2 vyskočil nad 6 %. Neskôr večer bola Wau dokonca najsledovanejšou menšou stanicou, Kameňák 3 porástol na 7,5 %.

Čítať viac...
Nahor