Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

1. sviatok vianočný: Johankino tajomstvo prilákalo najviac divákov! Vo svojom čase bolo lídrom

RTVS vyšla aj druhá premiérová rozprávka.

Aj na 1. sviatok vianočný lákala večer veľkú pozornosť Jednotka. Jej vlastná premiérová rozprávka Johankino tajomstvo sa stala najsledovanejším nespravodajským programom dňa v 12+, keď ju malo sledovať až 701-tisíc divákov pri podieli 27,4 %. Rozprávka tak bola dokonca sledovanejšia ako Sedem zhavranelých bratov na Štedrý deň, tí sa však vysielali proti Popoluške.

Johankino tajomstvo si v komerčnej cieľovke nenechalo ujsť podľa našich informácií 11,3 % divákov s podielom 23,5 %. Vo svojom čase bolo lídrom, celkovo ho ale o málo predbehla premiéra Markízy Snehulienka a lovec, ktorá po konci rozprávky Jednotky rástla. Dosiahla rating 11,5 % s podielom 25,4 %. Priestor večer neostal pre Joj, ktorej Doba ľadová 4 uhrala šesť ratingov s podielom len 12,5 %.

Sledovanosť na Štedrý deň: Popoluška jasne dominovala, RTVS vyšla premiéra Sedem zhavranelých bratov! (podrobné výsledky)
Sledovanosť na 2. sviatok vianočný: Lídrom Andílek na nervy, Svätojánsky venček už Jednotke nevyskočil! Pokazila ho dabingom

Kým s maratónom repríz Pod kupolou sa Dajto vcelku darilo, s maratónom nových častí poslednej tretej série už veľmi nie. Prvé epizódy v prime-time mali dosiahnuť podiel len okolo 3,5 %, ďalšie mali rásť ku štyrom až piatim percentám. Najúžasnejšie Vianoce na Doma sa dostali na 5 %, Profesionáli Plus šli pod 6 %, snímka Nič nás nerozdelí len nad 3 %.

V celkovom počte divákov boli 25. decembra sledovanejšie ako Johankino tajomstvo už len Televízne noviny Markízy, aj to len o päťtisíc divákov. V komerčnej cieľovke dosiahli share cez 30 %, Noviny Joj šli na 25 %. Access vyšiel výrazne lepšie lídrovi, keď Kúzelná opatrovateľka 2 dosiahla share 24,5 %, reprízový Sám doma 3, ktorého už Joj vysielala pred Mikulášom v prime-time, neuspel s podielom 11,5 %.

Čítať viac...
Nahor