Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Zomrel scenárista, režisér, producent a hlavný predstaviteľ filmu Krotitelia Duchov – Harold Ramis.

Dnešok priniesol smutnú správu o úmrtí režiséra, scenáristu a herca Harolda Ramisa, ktorého si pamätáme hlavne v úlohe Dr. Egona Spenglera zo série fantasy komédií KROTITELIA  DUCHOV.  Ako uviedli tlačové agentúry AP a APA herec zomrel vo veku 69 rokov na následky komplikácií, spojených s autoimunitným ochorením vaskulitída.

Ghostbusters movie image Harold Ramis, Bill Murray and Dan Aykroyd Harold Ramis2

Ghostbusters_2 Ghostbusters_1

Rodák z Chicaga, ktorý bol svojho času i redaktorom pánskeho magazínu Playboy a členom divadelného zoskupenia The Second City sa preslávil hlavne ako režisér a to už v roku 1980 športovou komédiou CADDYSHACK, ktorá sa dočkala pre veľký úspech aj druhého pokračovania v roku 1988, na ktorej sa podieľal už len scenáristicky. Medzi tým však režíroval aj ďalšie veľké hity ako rodinná crazy komédia s Chevy Chasem BLÁZNIVÁ DOVOLENKARAJSKÝ KLUBMULTIČLOVEK s Michael Keatonom a Andie MacDowellovou, PRÁDNINY V AMERIKE opäť s Chevy Chaseom alebo NA HROMNICE O DEŇ VIAC s Billom Murrayom v hlavnej úlohe, za ktorú bol ocenený cenou BAFTA za najlepší originálny scenár. Medzi jeho veľmi úspešné snímky patrí aj film ANALYZUJ a ANALYZUJ ZNOVA s Robertom De Nirom a Billy Crystalom ako aj komédia ZMLUVA S DIABLOM s Elizabeth Hurleyovou a Brendanom Fraserom.

[youtube width=“600px“ height=“400px“]cyRqR56aCKc[/youtube]

Najviac zapamätateľný však ostane ako herec v úlohe doktora Egona Spenglera vo filmoch KROTITELIA DUCHOV. Posledným pracovným počinom Harloda Ramisa zostane film ROK JEDNA, ktorý režíroval a v ktorom si aj zahral.

R.I.P. Harold Allen Ramis : 21.11.1944 – 24.02.2014

 

Čítať viac...

Viac v Kino

Nahor