Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

We Are What We Are – hororová chuťovka, ktorá zaváňa kanibalizmom a tajomnou atmosférou

Ak máte dosť veľkých a brutálnych hororov, odporúčame Vám do pozornosti malý a skromný film, ktorý sa prezentoval na filmovom festivale Sundance Film Festival ako aj filmovom festivale v Cannes, kde film zožal pochvalné hodnotenia kritikov a obecenstva. Film  We Are What We Are nakrútil talentovaný režisér Jim Miclke, ktorý je považovaný za osobnosť nezávislého amerického hororu posledného desaťročia.

Film je natočený na základe pôvodnej verzie mexického hororu s  názvom Somos lo que hay, ktorý nakrútil režisér Jorge Michael Grau. Ako však hovorí režisér: „Film nie je remake, ale má vybudovaný nový príbeh“.

 

[youtube width=“600px“ height=“400px“]KXKogr0O-Zc[/youtube]

[youtube width=“600px“ height=“400px“]ZwZj7pRnsP0[/youtube]

 

Film hovorí o rodine Parkerových v odľahlom americkom mestečku, kde v priebehu posledných dvadsiatich rokov zmizlo okolo 30 ľudí bez stopy. Frank Parker je otcom rodiny a drží si odstup od ľudí v okolí. Je podivín, ale doma vo svojej rodine vládne pevnou rukou. Jeho manželka pri bežnom nákupe skolabuje a umrie, pretože trpí ojedinelou chorobou. Do oblasti tiež prichádza obdobie trvalejších dažďov a tak ako voda zaplavuje mestečko a okolie, vyplavuje tiež veci, ktoré ako sa zistí sú kostrovými pozostatkami rôznych obetí. Rodina Parkerových okrem toho čelí aj ďalšej dileme. Musí totiž udržovať a dodržovať svoje starobylé tradície. A jednu a dôležitú tradíciu prevezme do svojich rúk aj najstaršia dcéra klanu Parkerových – Iris. A tou je zabezpečenie a obstaranie potravy, ale rozhodne inej potravy na akú sú zvyknutý bežný ľudia. Ľudskej potravy!

we-are-what-we-are01 WE ARE WHAT WE AREwe-are-what-we-are04

WE ARE WHAT WE ARE

Vo filme sa predstavia Bill Sage, Kelly McGillis, Nick Damici, Odeya Rush, Julia Garner, Michael Parks, Ambyr Childers, Wyatt Russell a Jack Gore. Atmosferickú hudbu k tomuto filmu zložil Jeff Grace.

we-are-what-we-are05 we-are-what-we-are10

 

Film sa dostane do amerických kín 27.9.2013 a je otázne či sa film bude v Európe premietať a či nebude vydaný priamo na DVD.

 

Zdroje : Collider.com, ScreenRant.com, RottenTomatoes.com

Čítať viac...
Nahor