Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Vampírska Akadémia na nás zaútočí z kín vo februári 2014

Posledné roky sa veľmi dobre darí filmom alebo knihám plným tajomných prízrakov, duchov, monštier a samozrejme vampírov.  Preto nie je vôbec prekvapením, že úspešný bestseller Vampírska Akadémia / Vampire Academy sa dočkal svojho filmového spracovania. Americká autorka Richelle Mead vydala prvý diel tohto 6-dielneho románu v roku 2007 a ten sa stal obrovským hitom u čitateľov. V roku 2010 zakúpila autorské práva na sfilmovanie spoločnosť Preger Entertainment a k realizácii filmu došlo až začiatkom roka 2013.

 

[youtube width=“600px“ height=“400px“]LH5UmVStHXE[/youtube]

 

Film Vampire Academy : Blood Sisters hovorí o Morojskej princeznej Lisse a jej najlepšej kamarátka Rose, ktoré utiekli v smrteľnom strachu z vampírskej akadémie, ale po dvoch rokoch boli vystopované tajomnými strážcami a odvlečené späť. Znovu sa tak ocitajú v obrovskom nebezpečenstve, pretože na akadémii sa môžu pohybovať nebezpeční Strigojovia. Ti chcú Lissu zničiť, pretože ako jediná dcéra urodzeného morojského rodu je prekážkou ich plánu na ovládnutie sveta vampírmi. Našťastie je tu ale  Rose, v ktorej žilách koluje zmiešaná krv vampírov a ľudí, takže dokáže zlým Strigojom lepšie odolávať. V tajomnom a ponurom svete akadémie ale nebude jednoduché odolať všetkým nástrahám, intrigám a zradám.  Lissa bude musieť opatrnejšie využívať svoje nadprirodzené schopnosti, aby nepadla do strigojskej pasce. Rose zase sa musí vzdať svojej veľkej lásky, aby mohla kamarátku ochrániť a nesklamať ju.

 

VA1

VA2 VA3

 

Vo filme si zahrajú Zoey Deutch, Lucy Fry, Danila Kozlovskij, Joely Richardson, Dominique Tipper, Sarah Hyland, Olga Kurylenko, Cameron Monaghan, Gabriel Byrne a Sami Gayle. Réžie sa chopil Mark Waters (Kronika rodu Spiderwickov, Pán Popper a jeho tučniaci).

 

Film sa natáčal z väčšej časti vo Veľkej Británii a v americkej Montane, kde sa aj odohráva dej prvej knihy. Nakrúcanie začalo na koncom mája 2013. Hlavné predstaviteľky  Rose – Zoey Deutch a Dimitrie –  Danila Kozlovsky sa na svoje úlohy pripravovali už od začiatku marca 2013 po prísnym vedením trénerov.

 

Celosvetová premiéra je stanovená na 14.2.2014

 

Zdroje : comingsoon.net, deadline.com, mtv.com

Čítať viac...

Viac v Kino

Nahor