Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Tom Hanks v nervy drásajúcom filme „Kapitán Phillips“ podľa skutočnej udalosti!

Tom Hanks sa vracia na filmové plátna v nervy drásajúcom filme natočenom podľa skutočných udalostí pod názvom – Kapitán Phillips. Film bude určite sršať poriadnou dávkou adrenalínu, čoho zárukou je aj novátorsky režisér a jeho štýl snímania a budovania desivej atmosféry Peter Greengrass (Bournov mýtus, Bournovo ultimátum, Let číslo 93). Film stavia na skutočných udalostiach prepadu, ktorý sa odohral v roku 2009 a ktorý nemá obdobu v amerických dejinách. Kapitán prepravnej kontajnerovej lode Richard Phillips (Tom Hanks), sa totiž dobrovoľne stane rukojemníkom somálskych pirátov za výmenu a prepustenie ostatných členov posádky jeho lode. Film sa aj sústreďuje na vzťah rukojemníka, kapitána Richarda Phillipsa ( Tom Hanks ) a jeho „väzniteľa“ Muse-a (Barkhad Abdi). V medzinárodných vodách blízko somálskeho pobrežia sa tak odohráva príbeh dvoch mentalít, kde budú musieť  nechtiac „platiť“ za rozdielnosť v ekonomickej, politickej a hospodárskej hre sveta, ktorá je mimo ich kontrolu a možnosť ovplyvnenia.

 

[youtube width=“600px“ height=“400px“]Sp6jpeDeQmE[/youtube]

 

Film určite ponesie slušnú dávku realistickej surovosti, ktorú režisér vo svojich filmoch využíva na navodenie psychologického napätia. My budeme dúfať aby táto kreácia vyniesla opäť „jemne zmenenému“ Tomovi Hanksovi nomináciu na Oscara.

 

[youtube width=“600px“ height=“400px“]FMBGW4jI49w[/youtube]

 

 

Vo filme si okrem Toma Hanksa zahrajú Catherine Keener, Max Martini, Yul Vazquez, Chris Mulkey, Corey Johnson, John Magaro, San Shella, David Warshofsky, Michael Chernus a Omar Berdouni.

 

captain phillips poster captain phillips 2

 

Celosvetová premiéra je naplánovaná na 11.10.2013

 

captain-phillips-tom-hanks-slice1

 

Zdroje :  captainphillipsmovie.com, Collider.com

Čítať viac...

Viac v Kino

Nahor