Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

THOR: Temný svet. Stane sa kasovým „trhákom“ konca roka?

Štúdio Marvel predstavilo už druhý a obšírnejší trailer očakávaného pokračovania filmu THOR.

 

Pokračovanie filmu s názvom Thor : The Dark World / Thor : Temný svet  bude mať celosvetovú premiéru 08.11.2013.  Film by mal nadväzovať na udalosti zobrazené vo filmoch Thor (2011) a Avengers: Pomstitelia (2012), kde  sa hlavný hrdina snaží zaviesť poriadok vo vesmíre. Do univerza sa však vracia starobylá rasa na čele s vodcom Malekithom, aby uvrhla vesmír opäť do temnoty. Thor sa vydáva na riskantnú cestu, na konci ktorej sa má stretnutie tvárou v tvár s nepriateľom, ktorému nemôže vzdorovať Odin ani celý Asgard dohromady. Počas výpravy sa jeho cesty opäť skrížia s Jane Foster. Je však celkom možné, že nakoniec bude musieť Thor obetovať všetko, vrátane nej, pre dobro vesmíru.

 

[youtube width=“600px“ height=“400px“]npvJ9FTgZbM[/youtube]

 

Natáčanie snímky prebiehalo v anglických filmových ateliéroch Farnham Bourne Woods a na Islande pod krycím názvom Thursday Morning. Zaujímavosťou je aj to, že herečka hlavnej ženskej úlohy Natalie Portman chcela kvôli nezhodám štúdia MARVEL s režisérkou Patty Jenkins odísť od projektu. Zabránil jej v tom už podpísaný kontrakt.

 

Vo filme sa predstavia okrem hlavného predstaviteľa Chris Hemswortha ako Thora a Natalie Portman ako Jane Foster aj  Tom Hiddleston ako zákerný a zlý Loki, Stellan Skarsgård, Idris Elba ako strážca brány Heimidall, Anthony Hopkins ako vládca Odin, Ray Stevenson, Jaimie Alexander ako Sif, Tadanobu Asano, Zachary Levi ako Fandral, Christopher Eccleston ako prekliaty Malekith a Rene Russo ako Frigga. Režisérske kreslo pri tomto filme sa triaslo pár krát a to hneď na začiatku kedy pre nezhody odišla od projektu režisérka Patty Jenkins a ktorú vystriedal režisér Alan Taylor (Hry o tróny), ktorý musel niektoré scény pretáčať po tlaku štúdia MARVEL.

 

 

THOR-2-POSTER-570

 

Zdroje : CBKN.com. Screenrant.com

Čítať viac...
Nahor