Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

The Salvation – western európskej produkcie s charizmatickým Mads Mikkelsenom v kinách v októbri 2014!

Ak ste si mysleli, že žáner western nemá už čo divákovi ponúknuť, tak si svoj názor rozhodne opravte. Čoskoro sa do kín dostane dánsky film, ktorého slávnostná premiéra čaká na MFF v Cannesm a ktorý na seba púta pozornosť už teraz. V hlavnej úlohe filmu sa totiž objaví čím viac obsadzovaný a rešpektovaný herec dánskeho pôvodu – Mads Mikkelsen. Film „The Salvation“ európskeho režiséra Kristiana Levringa má ambíciu stať sa festivalovým prekvapením roka.

[youtube width=“600px“ height=“400px“]tJNZKw5qAAs[/youtube]

Dej filmu sa odohráva na Divokom Západe v 70. rokoch 19. storočia. Obyčajný farmár a prisťahovalec John (Mads Mikkelsen) sa snaží začať svoj nový život v nehostinnej krajine, dúfajúc, že všetko zvládne do svojou milujúcou rodinou. Jeho pokojný život však končí v troskách, keď sú jeho manželka a deti bez milosti a kruto znásilnené a zavraždené. John sa vydáva po stopách zločincov, no keď sa mu ich podarí nájsť a zabiť, len si tým znepriatelí vodcu miestneho gangu (Jeffrey Dean Morgan), do ktorého mŕtvi patrili. John u ostatných obyvateľov mesta nenachádza ani pomoc, ani pochopenie a tak sa rozhodne gangu postaviť sám a dokončiť dielo svojej pomsty.

the-salvation the-salvation2
Film sa natáčal v exteriéroch Južnej Afriky v blízkosti Johannesburgu a celkové náklady nepresiahli 10,5 milióna dolárov, čo je pre americké filmové produkcie nepochopiteľná suma pri takom hereckom obsadení. Extrémne teploty si okrem Madsa Mikkelsena užili aj herci ako  Eva Green, Jeffrey Dean Morgan, Michael Raymond-James, Jonathan Pryce, Langley Kirkwood, Robert Hobbs alebo Sean Cameron Michael.

madsmikkelsen2_web

Plánovaná celoeurópska premiéra filmu je 2. 10. 2014.

Zdroje : Indiewire.com, Deadline.com

Čítať viac...

Viac v Kino

Nahor