Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Neviditeľná žena – strhujúci príbeh lásky v réžii Ralpha Finnesa

Charizmatický herec Ralp Finnes sa okrem herectva venuje aj réžii. Jeho prvý film Coriolanus (2011)  síce nebol veľmi komerčne úspešný, ale vidno v ňom zaujímavý rukopis. Pre svoj druhý film sa Ralph Finnes rozhodol po prečítaní scenáru Aby Morgan, ktorý vznikol na základe knižnej predlohy Claire Tomalin „The Invisible Woman: The Story of Nelly Ternan and Charles Dickens“.
[youtube width=“600px“ height=“400px“]krDkxnwQMQU[/youtube]
Herec bol látkou tak nadšený, že začal podrobne skúmať vzťah Charlesa Dickensa a Nelly Ternan. Vďaka tomu vznikla zaujímavá historická dráma The Invisible Woman / Neviditeľná žena v ktorom sa rozvíja príbeh Charlesa Dickensa, ktorého si zahral Ralph Finnes a jeho tajnej, celoživotnej milenky Nelly Ternan, ktorú si zahrala talentované Felicity Jones. Nelly pochádzala  z nižších spoločenských kruhov čo v tej dobe bolo nepredstaviteľné a tak Charles Dickens nemohol dovoliť aby sa na ich „vzťah“ prišlo a tak ho v tajnosti udržiavali viac ako tridsať rokov až do jeho smrti.
 dickens The-Invisible-Woman1 The-Invisible-Woman2 the_invisible_woman_felicity_jones_1
Podľa traileru odviedol Ralph Finnes kus práce čo vidno na rukopise a výpravnosti a taktiež sa môžme tešiť na herecký koncert a emóciami plný snímok.
the_invisible_woman_ralph_fiennes_1
Vo filme si taktiež zarajú Michelle FairleyKristin Scott Thomas, Tom Hollander, Tom Burke, Perdita Weeks alebo Charlotte Hope.
Celosvetová premiéra ja naplánovaná na koniec roka a európska premiéra filmu je stanovená predbežne na 07.02.2014 a dúfame, že film sa dostane aj do distribúcie na Slovensku i v Čechách.
Zdroje : Variety.com, bbc.co.uk, Indiewire.com
Čítať viac...

Viac v Kino

Nahor