Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

The Babadook – nízkorozpočtový horor, po ktorom nebudete chcieť zostať doma sami!

Filmový festival Sundance aj tento rok priniesol priehrštie zaujímavých filmov, ktoré divákov nadchli, ale aj pobúrili. Jedným z filmov, ktorý sa na tohtoročnom festivale premietal, bol horor, ktorý podľa vyjadrení divákov desil až k smrti. Išlo o nízkorozpočtový hororový snímok z austrálskej produkcie pod názvom The Babadook. Film režiséra a scenáristu Jennifera Kenta ohúril svojou ponurosťou a prepracovanosťou. Je to prvý celovečerný snímok tohto režiséra, ktorý sa zapísal do povedomia svojím krátkometrážnym desať minútovým filmom z roku 2005 s názvom Monster / Príšera.
[youtube width=“600px“ height=“400px“]szaLnKNWC-U[/youtube]
Film The Babadook hovorí o Amélii (Essie Davis), ktorá šesť rokov po násilnej smrti svojho manžela je v neľahkej situácii, ale je aj duševne na dne. Jej malý syn Samuel (Noah Wiseman), má problémové správanie a Amélia sa snaží cez všetky problémy syna chápať a plnohodnotne ho milovať. Samuelove sny sú poznačené temnými a desivými víziami o monštrách , ktoré sa ich pokúšajú s matkou zabiť. Amélia sa snaží synovi vysvetliť, že sú to len nereálne sny mimo realného sveta. Jedného dňa sa v dome objaví kniha s názvom Babadook a malý Samuel je presvedčený, že príšera z jeho snov je presne tá istá, ktorá sa mu zjavuje. Jeho správanie začína byť násilné a jeho stavy sa začnú vymykať kontrole. Amélia je zdesená zo správania svojho syna a napriek všetkému je nútená ho dať liečiť. Avšak keď sa Amélii začnú stávať rôzne nepochopiteľné a zvláštne situácie, pomaly začne zisťovať, že to, čo malý Samuel opisoval a čoho sa desil, je reálne. Pochopí, že im obom ide o život v boji s niečím mocným, tajomným ale hlavne desivým.
the-babadook-1-600x380 the-babadook-2-600x382 the-babadook-3-600x381 the-babadook-4-600x381 the-babadook-5-600x381 a234ba52-ac42-4582-ae27-7cbd740e7e5c_zpsb0b6bfb2
Vo filme uvidíme v hlavných úlohách Essie Davis, Daniela Henshalla, Noah Wisemana, Hayley Elhinney, Barbaru West a Bena Winsperara.
The-Babadook-726x248
To, či sa film dostane aj do našej filmovej distribúcie, ešte nie je vôbec isté, ale môžeme predpokladať, že film bude určite dostupný na DVD.
Zdroje : Collider.com, Geektyrant.com
Čítať viac...
Nahor