Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

The Adventurer: The Curse of the Midas Box – dobrodružný fantastický príbeh z viktoriánskeho Anglicka

Potom, čo veľké hollywoodské štúdia obmedzili financovanie „megalomanských“ projektov po komerčnom neúspechu snímky štúdia Disney Pictures – Osamelý jazdec a nastolili trend veľa efektov a zábavy za menej peňazí, je príjemné zistiť, že slušný a pozerateľný film sa dá nakrútiť za ešte  menej peňazí a so slušným hereckým obsadením. Tak tomu je aj v prípade britskej fantasy snímky The Adventurer: The Curse of the Midas Box.
 [youtube width=“600px“ height=“400px“]ngPvNENGgfQ[/youtube]
Film odohrávajúci sa vo viktoriánskom Anglicku rozpráva príbeh mladého muža Mariah Mundi (Aneurin Barnard), ktorému sa v jeden moment zrúti celý svet. Najprv bez stopy zmiznú jeho rodičia a on je nútený sa starať o svojho mladšieho brata Felixa (Xavier Atkins). Ten je však tiež unesený a Mariah je nútený sa dať do spolku a  spojiť svoje sily so záhadným kapitánom Willom Charitym (Michael Sheen). Spoločne sa vydávajú na dlhú cestu hladajúc Mariahových rodičov a brata ako aj záhadnú Midasovú skrinku. Pátranie ich zavedie na ostrov a do obrovského parného hotela Princ Regent. Spolu musia následne odhaliť tajomstvo ostrova a zabrániť, aby sa zlý Otto Luger (Sam Neill ) dostal k tajomnej Midasovej skrinke.
Vo filme uvidíme známe filmové tváre – Michaela Sheena, Lena Headey, Sama Neilla, Ioana Gruffudda, Aneurina Barnarda, Keeley Hawes, Daniela Wildea  alebo Julian Seager. Film režíroval pomerne neznámy režisér Jonathan Newman (Foster).
Aneurin-Barnard-in-+-The-Adventurer-The-Curse-of-the-Midas-Box-585x467 Aneurin-Barnard-in-The-Adventurer-The-Curse-of-the-Midas-Box1-585x467 Aneurin-Barnard-in-The-Adventurer-The-Curse-of-the-Midas-Box--585x467 Aneurin-Barnard-Sam-Neill-and-Lena-Headey-in-The-Adventurer-The-Curse-of-the-Midas-Box-585x467 Michael-Sheen-in-The-Adventurer-The-Curse-of-the-Midas-Box1-585x467 Michael-Sheen-in-The-Adventurer-The-Curse-of-the-Midas-Box-585x467 Sam-Neill-in-The-Adventurer-The-Curse-of-the-Midas-Box-585x467 The-Adventurer-The-Curse-of-the-Midas-Box-585x467 Sam-Neill-and-Lena-Headey-in-The-Adventurer-The-Curse-of-the-Midas-Box1-585x467 Sam-Neill-and-Lena-Headey-in-The-Adventurer-The-Curse-of-the-Midas-Box-585x467
Image Entertainment's "The Adventurer: The Curse of the Midas Box" - 2014
Film má naplánovanú celosvetovú premiéru  na 10.01.2014 ale je otázne či sa dostane do našej filmovej distribúcie.

Zdroje : deadline.com, washingtonpost.com, teaser-trailer.com

Čítať viac...
Nahor