Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Teror a strach v podzemí Paríža! Nový horor vám nedá od strachu vydýchnuť!

Blíži sa leto a jedným z vďačných filmových žánrov pre všetkých strachu a krvichtivých je horror.  A aj toto leto nezostaneme určite o nič ukrátení a uvidíme filmy, ktoré nás rozhodne nenechajú v kľude.  Jedným z takýchto filmov je určite aj snímka spoločností Universal Studios a Legendary Pictures s názvom As Above, So Below. Film skúseného režiséra „strašidelného“ žánru Johna Ericka Dowdlea (Karanténa, Diabol) nás tentokrát zavedie do Paríža. A konkrétne do jeho podzemia či presne povedané – katakomb!

[youtube width=“600px“ height=“400px“]nEGkVX-Et9Y[/youtube]

Film hovorí o skupinke mladých nadšencov, študentov archeológie a bádateľov, ktorí sa rozhodnú zmapovať a preskúmať spleť chodieb pod Parížom, ktoré tvoria sieť katakomb, v ktorých sa ukladali kosti nebožtíkov počas veľkých epidémií ako aj pri vyprázdňovaní cintorínov. Tieto nezmapované miesta hlboko v podzemí, plné kostí, sú práve takým lákadlom, ktoré sa skupinka rozhodne preskúmať. Počas ich skúmania sa však začnú diať podivné veci a oni si začnú uvedomovať, že v podzemných priestoroch je aj niečo iné, čo ovplyvňuje ich vnímanie, psychiku, niečo, čo dokáže prebudiť ich dobre utajené temné skutky a ukázať ich nefalšovanú tvár. Cesta šialenstva, hrôzy a utrpenia sa tak môže začať.

as-above-so-below-600x319 as-above-so-below-ben-feldman-600x316 as-above-so-below-edwin-hodge-600x314  as-above-so-below2-600x319

Režisér filmu John Erick Dowdle spolupracoval aj na scenári filmu, v ktorom si zahrali väčšinou neznámy herci ako Ben Feldman, Edwin Hodge alebo Perdita Weeks.

As Above, So Below

Oficiálna premiéra filmu je stanovená na 15.8.2014 a do slovenskej distribúcie sa dostane pravdepodobne koncom augusta 2014.

as above so below
Zdroje : Collider.com, ScreenRant.com, Cinemablemd.com

Čítať viac...

Viac v Kino

Nahor