Sledovanosť: Markíza späť na vrchole, Dajto v pondelok najsledovanejšou menšou stanicou!
25. novembra 2014  //  Televízia  //  Bez komentárov

Po slabšom závere minulého týždňa vyšiel nástup do toho aktuálneho Markíze na výbornú.

Markíze sa podarilo vo všetkých dôležitých prípadoch predčiť svoju konkurenciu. Televízne noviny sa vrátili k svojim stabilným číslam, keď v podieli prekročili 35 %, menšie spravodajské formáty tiež predbehli tie ostatné. Veľké Noviny v pondelok dosiahli podiel 25 %.

S hlavným programom bolo tradične na čele Búrlivé víno, s ratingom pod 11 % a podielom 28 % však rekordy netrhalo. Panelák v tom čase uhral svoj lepší rating 7 % a podiel nad 18 %. Lídrovi vyšiel aj ďalší program, Farma s avizovaným návratom súťažiaceho Tibora Repu do šou dosiahla rating takmer 9 % a podiel blízky 31 %. Uspel opäť aj Kredenc, ktorý malo sledovať 6 % divákov s podielom 31,1 %. Joj v tom čase vysielala reprízovú snímku Pán a pani Smithovci s podielom len nad 13 %.

Skupine Markíza vyšiel štart nového týždňa aj z pohľadu menších staníc, keď sa Dajto podarilo pokoriť Plus ale aj Domu. K nadpriemeru stanici dopomohol ako poobedný Neuveriteľný Hulk s podielom okolo 5 % tak najmä večerné snímky Romeo musí zomrieť a Smrtiaci dážď, ktoré dosiahli podiel 9,5 %. Dome opäť robila radosť po 21:30 Feriha s podielmi nad 8 a takmer 12 %, svoje silné čísla však uhrala aj Plus, keď Profesionáli získali podiel 7 % a nasledujúce kriminálky CSI podiely pod 6 %.