Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Stane sa Divergencia ďalším ‚Twilight‘ alebo ‚Hunger Games‘?

Pozrite si prvé videá a prvé fotky.

 

To, že Hollywood trpí nedostatkom kvalitných námetov sme už v našich článkoch spomínali viackrát. Preto je úplne normálne, že filmové štúdia skupujú autorské práva vydaných kníh neznámych autorov s tým, že keď sa z knihy stane hit, okamžite ho posunú do filmovej výroby. Veľa kníh však také šťastie nemá a filmovú verziu nikdy neuzrú. Svetlou výnimkou sa ale stala kniha mladej 23 ročnej autorky Veroniky Roth, ktorej prvotina sa stala svetovým bestsellerom.  Divergencia a pokračovanie úspešnej knihy Rezistencia sa predávajú vo svete na milióny. Hollywoodske štúdia teda okamžite zadali výrobu filmu z rovnakým názvom – Divergencia.

 

[youtube width=“600px“ height=“400px“]hVky4EGSngM[/youtube]

[youtube width=“600px“ height=“400px“]SV5zpjpd5Og[/youtube]

 

Príbeh sa odohráva v Chicagu v neďalekej budúcnosti, kde mladučká šestnásť ročná Beatrice Priorová žije v spoločnosti rozdelenej na päť frakcií – Harmónia hlási priateľskosť a mier, Otvorenosť – pravdovravnosť, Informovanosť – vedomosti, Neohrozenosť – odvahu, Sebazaprenie – obetavosť. Na rozhodovacej ceremónii si všetci šestnásťroční vyberajú frakciu, ktorej zasvätia zvyšok života. Beatrice má len dve možnosti: zostať so svojou rodinou, alebo ju navždy opustiť, aby mohla byť sama sebou. Rozhodnutím napokon prekvapí všetkých vrátane seba. Zmení si meno na Tris a usiluje sa obstáť v tvrdej konkurencii, aby si vybojovala miesto v novom živote. Hľadá skutočných priateľov a zamotáva sa do vzťahu s chvíľami neodolateľným, inokedy neznesiteľným chlapcom. Keď Tris objaví sprisahanie, ktoré môže zničiť jej navonok dokonalú spoločnosť, záhadná schopnosť jej buď pomôže zachrániť ľudí, ktorých miluje, alebo ich zničí.

SHAILENE WOODLEY stars in DIVERGENT DIVERGENT DIVERGENT

CBD-05460-jpg_225009 DIVERGENTCBD-11025R-jpg_225016

 

Pre štúdio Summit Entertainment/ LIONSGATE sa filmu Divergencia režisérsky chopil Neil Burger, ktorý prekvapil snímkami Iluzionista (2006) či Všemocný (2011). Autorka Veronika Roth nechala štúdiu voľnú ruku s podmienkou aby štúdio obsadilo neznámych hercov a venuje sa ukončeniu knižnej série. Do hlavnej úlohy Beatrice/Tris bola obsadená  Shailene Woodley ( Deti moje) a v ostatných úlohách sa nám predstaví Kate Winslet (Titanic, Iris), Miles Teller, Ray Stevenson, Theo James, Jai Courtney, Ashley Judd, Maggie Q, Tony Goldwyn, Zoë Kravitz, Mekhi Phifer a Ben Lloyd-Hughes.

 

CBD-00549R-jpg_225009 CBD-00027R-jpg_225011DIVERGENT DIVERGENT

 

divergent-book-veronica-roth

Nakrúcanie  prebiehalo od apríla v Chicagu a film je teraz vo fáze post produkcie.

Film má naplánovanú celosvetovú premiéru 21.3.2014

 

Zdroje : Cinemablend.com, EW.com, YahooMovies!.com

Čítať viac...

Viac v Kino

Nahor