Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Snowpiercer – postapokalitcké sci-fi z doby ľadovej 

Medzi tohtoročné sci-fi projekty, ktoré sa so záujmom očakávajú, patrí určite aj film, ktorý doteraz na seba neupútaval reklamnou kampaňou a nie je ani isté, či bude distribuovaný do slovenských kín. Sci-fi Snowpiercer má na starosti talentovaný juhokórejský režisér Joon-ho Bong, ktorý na seba upozornil snímkami Tokyo!, Pečať vraha či Matka. Snímka vzniká v medzinárodnej koprodukcii mimo hollywodskeho dohľadu a režisér má pri budovaní snímky voľnejšiu ruku. Zaujímavé je taktiež, že film sa prevažne nakrúcal v pražských filmových ateliéroch a spolupracovalo na ňom množstvo technikov a výtvarníkov. Do tohto projektu sa režisérovi podarilo získať zaujímavé herecké obsadenie – Chris Evans, Jamie Bell, Tilda Swinton, Octavia Spencer, John Hurt alebo Ed Harris. A o čom vlastne film bude ?

Príbeh sa odohráva v  chladnom prostredí postapokalyptickej budúcnosti roku 2031. Po neúspešnom pokuse o odvrátenie katastrofy globálneho oťepľovania nastala nová doba ľadová. Z planéty Zem sa stala ľadová snehom pokrytá guľa a hŕstka ľudí, ktorým sa túto katastrofu podarilo prežiť, sa nachádza v preplnenom vlaku menom  Snowpiercer, poháňaným špeciálnym motorom a jazdiacim po celom svete. V týchto ťažkých životných podmienkach je založená nová triedna a sociálna štruktúra. Najchudobnejší sú nútení žiť v zadnej časti vlaku, a čím viac sa približujeme do prednej časti , tým lepšie podmienky na život nachádzame v luxuse a blahobyte. To však pár jedincom na konci vlaku nevyhovuje a s týmto postavením a životnými podmienkami nie sú spokojní, preto začnú spriadať pomstu a vzburu, ktorá by to mohla zvrátiť.

 

Snowpiercer_27

Snowpiercer_28

Snowpiercer_29

Snowpiercer_31

Snowpiercer_32

 

Po vizuálnej stránke vyzerá byť film zaujímavým počinom a taktiež hudba Marca Beltramiho  naznačuje, že pôjde o zaujímavý filmový počin.

 

Filmová skladba Marca Beltramiho – Yona Lights

 

 

Zdroje :
Movies.com, Bleeding Cool, Screeslam, Twitch
Čítať viac...

Viac v Kino

Nahor