Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

SIN CITY po ôsmich rokoch pokračuje! „Dvojka“ prinesie opäť silný vizuálny zážitok plný násilia a sexu!

Keď bol v roku 2005 uvedený do kín film SIN CITY – MESTO HRIECHU režiséra Roberta Rodrigueza a Franka Millera, vyvolal obrovský rozruch a hlavne zaujal niečím, čo sme nemali dovtedy možnosť vidieť na filmovom plátne. Film bol vernou vizuálnou adaptáciou „noir komixu“ a davy fanúškov Franka Millera a jeho sveta sa húfne hrnuli do kín. Film zaznamenal komerčný úspech a tak sa tvorcovia rozhodli, že pôjdu aj do ďalšieho pokračovania. Trvalo dlhých osem rokov, kým sa ich nový spoločný film SIN CITY –  A Dame to Kill For / Dáma, pre ktorú sa zabíja začal nakrúcať, a ktorý v tomto roku vtrhne na plátna kín.

[youtube width=“600px“ height=“400px“]RIFqHn_Ul0M[/youtube]

V Sin City – A Dame to Kill For nás opäť čaká niekoľko poviedok z mesta hriechu, pričom hlavnou a nosnou linkou by mala byť titulná Dáma, pre ktorú sa zabíja. V tej Ava Lord (Eva Green) vyhľadá pomoc svojho bývalého milenca, Dwighta (Josh Brolin). Ten má Ave pomôcť utiecť od jej násilného manžela, Damiena Lorda (Marton Csokas), ale to ešte vôbec netuší, že Ava má postranné úmysly. Druhou poviedkou je Jednoducho, taký normálny sobotný večer.  Hovorí o tom, čo robil Marv (Mickey Rourke) v priebehu udalostí Toho žltého parkhanta (film z roku 2005). Prebudí sa na diaľnici nad mestom, obklopený mŕtvolami a nemôže si vôbec  spomenúť ako a prečo sa tam dostal.

mickey-rourke-sin-city-a-dame-to-kill-for-600x471

sinn city a dame to kill for

sin-city-a-dame-to-kill-for

Poviedka The Fat Loss sa zase odohráva po Žltom parkhantovi a Nancy (Jessica Alba) sa v nej snaží vyrovnať sa s Hartiganovou smrťou. A konečne je tu aj poviedka The Long Bad Night, napísaná špeciálne pre tento film, v ktorej si Joseph Gordon-Levitt zahrá Johnnyho, sebavedomého gemblera, ktorý sa snaží poraziť najväčšieho zločinca Sin City v jeho vlastnej hre. To si však vybral veľmi zlého súpera, ktorý sa neštíti ničoho.

jessica-alba-sin-city-a-dame-to-kill-for-400x600 sin-city-a-dame-to-kill-for-poster-405x600
Podľa trailerov môžeme usudzovať, že pôjde o prepracovanú vizuálnu lahôdku a veríme, že Robert Rodriguez opätovne neskĺzne do lacného B-čkového fetiša, a že zostane verný svojim šialeným výjavom.

Herecké obsadenie je opäť hviezdne a vo filme si s chuťou zahrali Mickey Rourke, Rosario Dawson, Eva Green, Jessica Alba, Jamie Chung, Jaime King, Clive Owen, Dennis Haysbert, Alexa Vega, Joseph Gordon-Levitt, Josh Brolin, Ray Liotta, Juno Temple, Jeremy Piven, Christopher Meloni, Bruce Willis, Stacy Keach, Julia Garner, Marton Csokas, Christopher Lloyd alebo Lady Gaga.

Premiéra filmu je naplánovaná v slovenských kinách 21.8.2014.
Zdroje : Variety.com, Collider.com, THR.com
Čítať viac...

Viac v Kino

Nahor