Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Šialenstvo v Hollywode! Kto bude novým Batmanom?

V Hollywode prepuklo šialenstvo! Aj tak by sa dalo pomenovať ťaženie hercov na stvárnenie postavy BATMANA v pripravovanom pokračovaní filmu spoločnosti Warner Bros a DC Comics  – Muž z Ocele. Tohtoročný Muž z Ocele bol veľkou filmovou udalosťou a prekvapením a finančne sa mu aj dobre darí tak, ako sa darilo aj filmom režiséra Christophera Nolana s netopierím mužom v hlavnej úlohe. Preto, ako sme Vás už informovali, sa štúdio Warner rozhodlo spojiť tieto dve postavy, ale nie do spoločnej akčnej dvojice čo zachraňuje svet, ale ako dvoch rivalov a nepriateľov, čo znie samozrejme veľmi sľubne.

 

Predstaviteľ Batmana v Nolanovej trilógii Christian Bale sa vyjadril, že sa k postave určite nevráti a preto sa rozbehli špekulácie kto by sa s najväčšou pravdepodobnosťou a šancou mohol navliecť do „prevleku“ s netopierov maskou. Horúcimi kandidátmi sú Josh Brolin (Gangster Squad, Man in Black 3, Johan Hex), Ryan Gosling (Drive, Lovci Gangstrov), Joe Manganiello , Richard Armitage , Max Martini , Matthew Goode .  Podľa zákulisných informácií má najväčšie šance Josh Brolin ( 46 ), ale medzi veľmi preferovanými je aj Ryan Gosling ( 32 ). V jeho neprospech hrá len to, že je príliš „mladý“, pretože podľa komixovej predlohy má Batman už po štyridsiatke a je značne znechutený životom a svetom okolo.

 
 
Ryan Gosling ryan-gosling
 
Josh Brolin Josh-Brolin

Pokračovanie Muža z ocele bude teda vychádzať z komixovej predlohy Franka Millera – The Dark Knight Returns.

 

V tej je starý a zatrpknutý Batman prenasledovaný ľuďmi, ktorí majú strach z čohokoľvek väčšieho než sú oni sami. Je označený za nebezpečného psychopata a špeciálne jednotky na jeho stope si dávno vyškrtli prvú časť z možnosti – „živého alebo mŕtveho“. Batmanovi najväčší protivníci sú zatiaľ prepustení z brán Arkhame ako vyliečení a neškodní ľudia. Naháňačka na Batmana vrcholí a do toho hodiny oťukávajú posledné minúty zostávajúce do výbuchu atómovej bomby. Proti Batmanovi sa nakoniec postaví aj pragmatický Superman, ktorý pre svoje prežitie v novej dobe obetoval svoju slobodu a stal sa prispôsobivým služobníkom systému. Batman ide po posledného boja. Do boja, ktorý nemôže vyhrať.

 

 

Na scenári už poctivo pracuje scenárista David S. Goyer a režisérsky sa opäť podpíše Zack Snyder.

 

 

Premiéra by sa mala uskutočniť v lete 2015.

Čítať viac...
Nahor