Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Šialená „upíria“ komédia What We Do in the Shadows boduje na festivaloch po celom svete!

Medzi tohtoročné festivalové prekvapenia patrí určite nezávislá snímka režisérov Jemaineho Clementa a Taika Waititiho s názvom „What We Do in the Shadows„. Tvorcovia snímok The Boy a Eagle vs Shark, ktoré zaujali festivalovo-filmové publikum v minulých rokoch. Avšak ich najnovší film patrí medzi oslnivé a kritikmi do neba vychvaľované „dielo“, pri ktorom sa budete baviť a hlavne smiať.

[youtube width=“600px“ height=“400px“]Cv568AzZ-i8[/youtube]

Film hovorí o Viagemovi (379 rokov), Deaconovi (183 rokov), Vladislavovi (862 rokov) a Petyrovi (8000 rokov), ktorí sú upírmi, a ktorí sa rozhodli zdieľať medzi sebou svoj dom vo Wellingtone na Novom Zélande. Nanešťastie pre nich, je to veľmi ťažké, preto dochádza medzi nimi ku stretom a taktiež sa musia krotiť voči okoliu kvôli ich neustálej túžbe po krvi. Taktiež na nich začnú doliehať problémy súčasnej doby ako je platenie nájmu, internet či nové technológie. Všetko sa zmení, keď sa ku nim pridá mladý upír, ktorý „má len“ 80 rokov a je DJ-om v jednom nočnom podniku. Partia začne spoznávať nočné kluby v meste, život v nich a tým sa trochu začne „začleňovať“ do spoločnosti a „socializovať“. Pomaly si zvykajú na ľudí a rasu, ktorá ich tak kruto odsudzuje. To sa však nezaobíde bez problémov, v ktorých im pôjde doslova -o život-.

what we do in the shadows2 what-we-do-in-the-shadows-2 what-we-do-in-the-shadows-art


Film mal svoju premiéru ešte v januári na filmovom festivale Sundance. Európsku premiéru absolvoval na Berlin International Film Festival a úspešne pokračoval Stanley Film Festival v USA. Všade zožal ovácie a nám len zostáva veriť, že sa film dostane aspoň do distribúcie na DVD ak nie aspoň do klubovej filmovej distribúcie.

Zdroje : filmguide.sundance.org, firstshowing.net

Čítať viac...
Nahor