Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Sci-fi „chuťovka“ Ender’s Game už v novembri v kinách !

V novembri vyrazí na svoju púť kinami ďalší z očakávaných sci-fi snímkov nakrútený podľa knižného bestselleru Orsona Scotta CardaEnder’s Game / Enderova hra. Pre fanúškov knižnej predlohy sa stal film očakávanou udalosťou ale podľa oficiálnych upútavok a traileru film osloví aj širokú divácku obec.
[youtube width=“600px“ height=“400px“]X5ev-nOWJH8[/youtube]
Príbeh z alternatívnej budúcnosti, kde Zem ohrozuje mimozemská rasa „hmyzákov“, hovorí o osude mladého chlapca Ender (Assa Butterfield), ktorý je pre svoju nadpriemernú inteligenciu a schopnosti analytického myslenia vybraný do vojenskej akadémie, kde je cvičený a pripravovaný na svoj ​​ultimátnu úlohu – zachrániť ľudstvo pred blížiacim sa zničením. Zem bola totiž pred rokmi napadnutá inteligentnou agresívnou mimozemskou rasou a Ender vykazuje jedinečné nadanie ktoré môže byť poslednou nádejou na záchranu ľudstva a ukončenie vojny s mimozemskými agresormi.
[youtube width=“600px“ height=“400px“]vP0cUBi4hwE[/youtube]
Režisérom snímky je Gavin Hood, ktorý režíroval nie príliš výrazný X-men Origins : Wolverine. Režisér na prezentácii snímku na tohtoročnom Comic-Cone v San Diegu vyjadroval o náročnej príprave filmu, kde hovoril o výzvach, ktoré predstavovali spracovania prostredia tréningovej simulačnej miestnosti a komplikovaný príbeh o boji medzi dobrom a zlom. V hlavnej úlohe Endera sa nám predstaví Asa Butterfield (Hugo a jeho veľký objav). Vo filme si tiež zahrali Ben Kingsley (Iron Man 3, Prekilaty ostrov, Hugo a jeho veľký objav), Abigail Breslin (12 podmienok dedičstva, Malá Miss Sunshine), Hailee Steinfeld (Skutočná guráž) , Viola Davis (Disturbia, Na odstrel) alebo Harrison Ford (IJ4, Star Wars), ktorý stvárni vo filme plukovníka Hyruma Graffa, ktorý bude pripravovať mladých kadetov na vojnu a vštepovať im morálne hodnoty s ohľadom na vojnový stav. Film bol veľmi náročný aj na fyzickú prípravu hercov . Tí museli absolovovať tvrdý troj týždňoví výcvik a tréning kde sa učili správne pochodovať či zdraviť. Filmovanie z časti prebiehalo aj vo vesmírnom stredisku NASA. Priestory kde sa bežne v hangároch stavajú raketoplány s iné vesmírne zariadenia slúžili na pár týždňov ako ateliéry.
[youtube width=“600px“ height=“400px“]mZT1-xnbJ3g[/youtube]
Film však ešte pred svojou premiérou vyvoláva veľmi kontroverzné prejavy.  Autor knižnej predlohy Orson Scott Card ako aktívny a uznávaný člen mormónskej cirkvi je totiž tvrdým odporcom homosexuálov a ich manželských zväzkov. Preto niekolľko mesiacov pred premiérov sa väčšia časť fanúškov ako aj združenia bojujúce za práva lezbičiek a gayov rozhodli film bojkotovať z dôvodu bigotných anti-homosexuálnym vyjadreniam autora predlohy. Filmové štúdio LIONSGATE ktoré film produkuje sa okamžite dištancovalo od výrokov autora predlohy a všetkých sa pokúša presvedčiť, že film je oddychovou, zábavnou, vedecko-fantastickou akčnou snímkou, v ktorej nie sú zobrazené žiadne narážky, urážky alebo útoky na homosexuálnu menšinu.
Ender_s_Game_gallery_primary ENDER'S GAME enders-game-harrison-ford-asa-butterfield enders-game-movie-4 enders-game-movie-6 Ender's Game (2013) trailer HARRISON FORD (Screengrab) enders-game-movie-7enders-game-on-set
Film má stanovenú celosvetovú premiéru na 1.11.2013.
Zdroje : Collider.com, Hollywoodlife.com, Empireonline.com
Čítať viac...
Nahor