Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Rozkošné príšerky z krabíc na nás „zaútočia“ v animovanom filme The Boxtrolls v lete 2014!

To, že kvalitné animované filmy sa dajú robiť za menej peňazí, je prípadom spolupráce spoločností Laika Studios a Focus Features, ktorí spolu už vyprodukovali snímky Koralína a svet za tajnými dverami (2009) a druhý na Oscara nominovaný v kategórii animovaný film, Norman a duchovia (2012).  Už nominácia na Oscara bola predzvesťou, že spolupráca dvoch štúdií môže byť úspešná aj keď nemajú k dispozícii obrovský rozpočet.

Tretím filmom, ktorý nám spoločne ponúknu bude animovaný film The Boxtrolls.  Ten  je natáčaný technikou stop motion a  je veľmi náročný na ručné zaobchádzanie s maketami ako aj snímanie. Prvý trailer bol k dispozícii v lete tohto roku a dáva tušiť, že pôjde o rozkošnú rozprávku, kde nebude chýbať smiech, plač a emócie. Nedávno však uzrel svetlo aj ďalší trailer, kde vidíme, aká namáhavá a precízna práca čakala tvorcov a v druhej polovici traileru môžeme sledovať už aj pár scén z filmu.

[youtube width=“600px“ height=“400px“]xrC40fnHI9g[/youtube]

[youtube width=“600px“ height=“400px“]1y8E7xJ6MXU[/youtube]

A o čo vlastne vo filme pôjde ?

Film hovorí o malej sirote, chlapcovi s menom Eggs ktorý vyrastal celý život s príšerami, v kanalizáciách mesta Syrový most (Cheesebridge). Obyvatelia veria, že monštrá z krabíc v noci vyliezajú z kanálov a kradnú im dve veci, na ktorých im najviac záleží – ich deti a syr. V skutočnosti sú trolovia z krabíc milujúce a roztomilé stvorenia, ktoré sa živia zbieraním odpadkov. Mesto povolá lovca Archibalda Snatchera, aby ich „strašných“ monštier zbavil. A nezbedný škriatkovia budú potrebovať chlapcovu pomoc.

THE-BOXTROLLS THE-BOXTROLLS-2 THE-BOXTROLLS-3 THE-BOXTROLLS-4 THE-BOXTROLLS-5 THE-BOXTROLLS-6

Film režijne zastrešuje Anthony Stacchi spolu s Grahamom Annableom. Postavičky nahovoria zvučné mená ako Ben Kingsley, Simon Pegg, Elle Fanning, Isaac Hempstead-Wright, Nick Frost, Jared Harris, Toni Collette, Richard Ayoade alebo Tracy Morgan.

the-boxtrolls-poster

Svetová premiéra je naplánovaná na 26.9.2014 ale u nás film uvidíme až 23.10.2014.

 

Zdroje : Collider.com, CinemaBlend.com, Hollywoodreporter.com


Čítať viac...
Nahor