Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Robert Redford podáva životný výkon vo filme kde hrá len on sám!

Nie je veľa celovečerných filmov, ktoré by herecky a emočne ťahal len jeden herec. Je totiž obtiažne a náročné zaujať diváka herecky sám vo filme, kde takmer absentuje dialóg. Robertovi Redfordovi sa to ale evidentne hravo podarilo vo filme  ALL IS LOST.  Scenár a réžiu mal na starosti mladý a nádejný talent  J.C. Chandor, ktorý debutoval filmom Morning Call,  ktorý mal premiéru v roku 2011 na festivale Sundance a bol nominovaný na cenu Akadémie v kategórii najlepší pôvodný scenár.
Film ALL IS LOST bola herecká výzva pre Roberta Redforda kedy musel vo filme o stopáči viac ako 90 minúť zaujať diváka a navodiť pocity a emočné stavy, ktorých v tomto snímku nebude núdza.
All-is-Lost all-is-lost01
_allislost_trailer all-is-lost02
Film prináša príbeh o námorníkovi v staršom veku, ktorý sa vydáva na plavbu svojou loďou. Na otvorenom mori hladá útočisko a kľud. V jeden neočakávaný  moment  loď narazí do voľne plávajúceho kontajneru a tým sa prederaví. Okrem tohto nešťastia príde aj búrka a námorník je nútený opustiť loď v záchrannom člne. Sleduje ako sa jeho loď potápa a dúfa, že bude mať šťastie a zachráni sa. Časom prístroje na zavolenie pomoci prestanú fungovať, pobyt v záchrannom člne na otvorenom mori je stále dlhší a on tak zostáva vystavený osudu v hre o prežite.
[youtube width=“600px“ height=“400px“]Lk_R04LfUQU[/youtube]
[youtube width=“600px“ height=“400px“]PnMpPV8DPcA[/youtube]
Film bol slávnostne uvedený v máji na festivale v Cannes a kritici nešetria chválami na tento počin a na herecký výkon Roberta Redforda.
all-is-lost-poster-20130523 all is lost poster
Celosvetovo by sa film mal objaviť v kinách 18.10.2013
Zdroje :  hollywoodreporter.com, insidemovies.com, slashfilm.com
Čítať viac...

Viac v Kino

Nahor