Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Zaujímavosti

Riddick sa vracia – bude drsnejší a krvavejší

Richard B. Riddick ( Vin Diesel ) – utečenec a vrah – muž so zvieraťom tele, schopnosťami predátora a šelmy blúdiaci vesmírom a ničiaci jednu veľmoc za druhou. Nezastaviteľný vojskami, armádou smrti či mimozemskými netvormi. Jeho životnou motiváciou je len pomsta. Muž, ktorý vďaka vysokej citlivosti na svetlo nosí bezpečnostné slnečné okuliare a vidí i v tme – Čiernočiernej tme.

Tak by sa dal v skratke zhodnotiť hlavná postava, ktorá sa už objavila na filmovom plátne dva krát. Tvár jej dal charizmatický Vin Diesel a tejto postavy sa chopil už po tretí krát v réžii Davida Twohyho, ktorý sa režisérsky podpísal aj pod predchádzajúce dva filmy – Čiernočierna tma ( 2000 ) a Riddick : Kronika temna ( 2004 ). V novom pokračovaní sa podľa synopse je  Riddick ponechaný svojmu osudu na slnkom vyprahnutej a neobývanej planéte kde mu ale skríži cestu skupinka mimozemských predátorov nebezpečnejších než ľudia sami s ktorými sa doteraz stretol. Začína sa boj  o prežitie. Riddickovou jedinou šancou na prežitie je vyslanie núdzového signálu, ktorý na jeho stopu privedie lovca zločincov a odmien. Na planétu pristanú dve lode. Ta prvá je plná násilníkov a nebezpečných žoldákov,  zatiaľ čo druhej lodi velí niekto, kto má s Riddickom nevybavené účty z minulosti. Čas uteká, prichádza búrka, ktorú be nedokázala prežiť žiadna ľudská bytosť a Riddickovi prenasledovatelia odmietajú opustiť planétu bez toho, aby si z nej odniesli svoju odmenu a trofej – Riddickovu hlavu.

Pevne veríme, že R-kový rating filmu sa vráti ku svojím koreňom z prvého dielu a i keď sa točilo s obmedzeným a nižším rozpočtom už teraz môžme podľa oficiálneho traileru očakávať pekne temný, akčný a drsný film. Pre tých ktorí nevideli predchádzajúce filmy by Riddick  mal fungovať ako samostatný film sám o sobe. Nájdu sa tam aj odkazy na predchádzajúce dva filmy, ale pre neznalcov Černočiernej tmy a Kroník temna nebude problém sa vo filme vyznať a vychutnať si ho.

Vo filme sa okrem Vin Diesla objavia aj  Karl Urban, Jordi Molla, Matt Nable, Dave Bautista, Katee Sackhoff a Bokeem Woodbine.

Slovenská premiéra je stanovená na 5. septembra 2013

 

Čítať viac...
Nahor