Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Remake komédie s Benom Stillerom – The Secret Life of Walter Mitty už tieto Vianoce

Na tohtoročnom filmovom festivale v New Yorku uviedli nový film v hlavnej úlohe s Benom StilleromThe Secret Life of  Walter Mitty / Tajný život Waltera Mittyho, kde okrem hlavnej úlohy sa chopil aj réžie. Podľa následných reakcií publika ako aj novinárskej verejnosti sa zdá, že film nebude len ďalšou prerábkou kvalitného originálu. Pôvodný film z roku 1947 sa stal trhákom a podľa časopisu Empire patrí medzi 500 najväčších filmov všetkých čias. V dobe svojho vzniku ponúkol autor predlohy James Thurber producentovi filmu Samuel Goldwynovi 10 000 amerických dolárov, pokiaľ film nenatočí. Nestalo sa tak a vznikol na svoju dobu kultový film. Bola teda len otázkou času, kedy sa niekto pokúsi film „resuscitovať„. A stalo sa. O réžiu a spracovanie novej verzie filmu sa zaujímali také hollywoodské esá ako Steven Spielberg, Ron Howard a Mark Waters. Látky sa nakoniec ale chopil Ben Stiller, ktorý chcel pôvodne len režírovať. Tvorcovia zvažovali do hlavnej úlohy hercov  Jima Carreyho, Owena Wilsona, Willa Ferrella, Mika Myerse a Sachy Barona Cohena.

 

[youtube width=“600px“ height=“400px“]kJBFB5GE8Ow[/youtube]

[youtube width=“600px“ height=“400px“]-bwTqwiyceE[/youtube]

 

A o čom remake komédie Tajný život Waltera Mittyho vlastne je ? Ben Stiller hrá nesmelého, obyčajného až trochu nudného novinára Waltera Mittyho, ktorý sníva o poriadnom dobrodružstve. Všetko sa zmení, keď zmizne negatív z jeho práce. Walter sa zrazu ocitne uprostred niečoho, čo si nedokázal ani predstaviť, a zisťuje, že dobrodružstvo môže byť značne nebezpečné.

 

secret_life_of_walter_mitty_ver6 nEwOvRB 26747

the-wrap-up-new-the-secret-life-of-walter-mitty-poster-has-ben-stiller-riding-a-shark1 hr_the_secret_life_of_walter_mitty_9 SLOWM_1sheet_CampE

 

Tvorcom sa podarilo obsadiť do filmu  aj zvučné herecké hviezdy, tak sa môžeme tešiť na  Shirley MacLaine, Seana Penna, Adama Scotta, Josha Charlesa, Kristen Wiig, Kathryn Hahn alebo Adriana Martineza.

 

ben-stiller-director-the-secret-life-of-walter-mitty-empire-exclusive

Film má celosvetovú premiéru 25.12.2013 a slovenská premiéra má dátum 26.12.2013

Zdroje : Collider, Cinemablend.com, EW.com

Čítať viac...
Nahor