Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Prvý trailer sfilmovaného post-apokalyptického sci-fi bestselleru The Maze Runer / Labyrint: Útek!

Ak máte radi post-apokalyptické mysteriózne filmy, aj tento rok si prídete určite na svoje. Už na jeseň do kín dorazí nový sci-fi film podľa knižnej trilógie autora Jamesa Dashnera – The Maze Runer / Labyrint: Útek.

[youtube width=“600px“ height=“400px“]64-iSYVmMVY[/youtube]

[youtube width=“600px“ height=“400px“]Lymx4WDYx18[/youtube]

Knižná predloha sa stretla s veľkým čitateľským ohlasom a bolo otázkou času, kedy po nej siahnu aj filmové štúdia a už dnes môžeme vidieť prvý oficiálny trailer pripravovaného sci-fi filmu. Dej sa odohráva v post-apokalyptickej budúcnosti, na mieste obohnanom obrovskými betónovými múrmi známom ako The Glade. Hlavnou postavou je Thomas, ktorý sa jedného dňa prebudí v čiernom výťahu volaného The Box a jediné, čo si pamätá, je len jeho vlastné krstné meno. Neskôr sa dozvedá, že na tomto mieste žijú ďalší chlapci, ktorí sa tu jeden po druhom v rozmedzí tridsať dní ocitli tak ako on bez akýchkoľvek spomienok. Za múrom The Glade sa nachádza obrovský labyrint, cez ktorý sa zatiaľ nikomu z mladíkov nepodarilo nájsť cestu. Keď nastane čas príchodu ďalšieho uneseného chlapca, stane sa niečo, čo nikto nečakal. Vo výťahu sa prvýkrát za celú dobu objaví dievča, ktorá so sebou naviac prináša veľmi zvláštny odkaz. Thomas zisťuje, že jeho prítomnosť tu má oveľa hlbší význam, než si osobne myslel, a že práve on môže byť kľúčom k ich záchrane.

Film režíruje Wes Ball, pre ktorého je tento film režisérskou prvotinou. Štúdio 20th Century Fox nerobí riskantné kroky, ale rozhodla sa zveriť projekt do rúk režiséra na základe jeho krátkometrážneho sci-fi filmu The Ruin, ktorý získal obrovský úspech a zaujal aj filmové štúdiá. Herecké obsadenie je tiež zaujímavé a vo filme si zahrajú mladé herecké talenty ako Dylan O‘ Brien (Stážisti, Teen Wolf), Will Poulter (Letopisy Narnie, My sme Millerovci), Thomas Brodie-Sangster (Láska nebeská, Hra o tróny), Patricia Clarkson (Zelená míľa, Vicky Cristina Barcelona) alebo aj Kaya Scodelario (Súboj Titanov).

maze-runner-1 maze-runner-2 maze-runner-3 maze-runner-4

the-maze-runner-gallery-1 the-maze-runner-gallery-2

Štúdio 20th Centrury Fox projektu evidentne dôveruje, pretože už teraz dalo zelenú prípravným fázam ďalšieho pokračovania.

first-trailer-and-poster-arrive-for-ya-saga-the-maze-runner-watch-now-158918-a-1395130003-470-75

Celosvetová filmová premiéra bola presunutá zo 14. februára tohto roka na 19. septembra 2014.

Zdroje : TotalFilm.com, HollywoodLife.com, Comingsoon.net

 

Čítať viac...

Viac v Kino

Nahor