Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Prvý trailer nezávislého sci-fi filmu The Signal s Laurencom Fishburnom v hlavnej úlohe!

Tak to vyzerá, že nezávislým nízkorozpočtovým filmom sa dobré darí, čo štúdiám pri nízkych nákladoch a vysokých ziskoch určite vyhovuje. Na našom portáli sme už rozoberali viacero snímok a medzi ďalšie, ktoré stoja za povšimnutie, patrí aj nový film The Signal / Signál.

[youtube width=“600px“ height=“400px“]gwgfeR2pMuE[/youtube]

Táto nezávislá nízkorozpočtová sci-fi snímka mala svoju oficiálnu premiéru na tohtoročnom filmovom festivale Sundance, kde vyvolala pozitívne reakcie.

Film rozpráva príbeh dvoch počítačových študentov Nica a Jonaha z univerzity v Massachusetts. Jedného dňa sa im hacker, ktorý si hovorí Nomad, nabúra priamo do ich siete a zničí niekoľko serverov. To si obaja kamaráti za žiadnu cenu nenechajú páčiť a preto sa rozhodnú narušiteľa vystopovať. Na ceste, ktorá vedie cez juhozápad USA, ich doprevádza ešte ich kamarátka Haley. Signál ich privedie až do Nevadskej púšte k odľahlému objektu. Keď sa ho trojica pokúša podrobnejšie preskúmať, z nevysvetliteľných dôvodov sa sa začnú diať podivné veci. Všetci traja stratia vedomie a neskôr sa prebudí len Nic. Zisťuje, že sa všetci traja nachádzajú kdesi v podzemnom komplexe, a že spolu so svojimi priateľmi prišiel do kontaktu s mimozemskou aktivitou. Kvôli tejto výnimočnej udalosti sú všetci traja kamaráti držaní proti svojej vôli a podrobení testovaniu.

The-Signal-2014-Movie-Image The-Signal-2014-Movie-Image2 The-Signal-2014-Movie-Image3
Režisér William Eubank obsadil do svojho filmu, ktorý napísal so svojím súrodencom, väčšinou neznáme tváre, až na jednu výnimku. V hlavnej úlohe vedca, ktorý skúma trojicu priateľov, sa objaví Laurence Fishburne (Matrix, Nákaza, Muž z ocele). Zápletka filmu pôsobí určite zaujímavo a podľa vyjadrení odbornej kritiky je film pôsobivý aj po vizuálnej stránke.

The-Signal-2014-Movie-Poster signal_ver2_xlg
Oficiálne sa film dostane do kín v USA 13.06.2014. Kedy dorazí do Európy zatiaľ nie je jasné, ale veríme, že sa objaví aj v slovenskej kinodistribúcii.

Zdroje : Collider.com, Indiewire.com

Čítať viac...

Viac v Kino

Nahor