Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Prvý trailer knižného bestselleru The Giver s Meryl Streep a Jeff Bridgesom v hlavnej úlohe!

Keď spisovateľka Lois Lovry písala svoj román The Giver, určite nepredpokladala, akú cestu jej dielo prejde a že si nájde svoje miesto v knižnom svete. Úspech románu potvrdil očakávania autorky a ak pochybovala, tak zakúpenie filmových práv samotným Jeff Bridgesom ju presvedčilo, že jej román je kvalitný literárny počin. Jeff Bridges sa dostal k románu cez svoju dcéru, ktorá ho čítala a tak ju zaujal, že o ňom neustále hovorila. Toto všetko sa udialo skoro pred dvadsiatimi rokmi a Jeff Bridges dúfal, že príde čas, kedy svoj vysnený projekt prevedie na filmové plátno.

Po dvadsiatich rokoch sa nakoniec filmovej verzie dočkáme. Sci-fi THE GIVER hovorí o Jonasovi, v pôvodnej knihe dvanásťročnom, vo filme šestnásťročnom chlapcovi, ktorý žije v uzavretej komunite. Tá sa riadi prísnymi a tvrdými pravidlami. Jonas žije kľudným životom, dokým nie je jedného dňa zvolený za ďalšieho „Givera“ – človeka, ktorého poslaním je pamätať si všetky informácie z temnej minulosti sveta. Jonas sa však zoznamuje aj s pôvodným „Giverom“,  ktorý mu prezradí, že so súčasnou spoločnosťou nie je všetko tak úplne v poriadku ako sa môže zdať.

[youtube width=“600px“ height=“400px“]iJNNugNe0Wo#t=14[/youtube]

Filmu dominuje silné herecké obsadenie a v hlavných úlohách uvidíme Meryl Streep, Alexandera Skarsgårda, Katie Holmes, Taylor Swift, Cameron MonaghanOdeyu Rush a Jeffa Bridgesa, ktorý sa zhostil postavy staršieho „Givera“. Pred dvadsiatimi rokmi, keď Jeff Bridges kupoval autorské práva, počítal do hlavnej úlohy so svojím otcom Lloydom. Ten je však po smrti, Jeff tiež zostarol a tak si postavu „strihol“ on sám. Jonasa si zahrá Brenton Thwaites, ktorý sa objaví tento rok vo viacerých zaujímavých projektoch (Oculus, The Signal). Réžie sa ujal skúsený rutinér Phillip Noyce (Svätý, Zberateľ kostí, Vysoká hra patriotov).

the-giver-into-a-movie-heres-the-first-trailer the-giver-movie-ftr

Medzinárodná premiéra ja stanovená na 15.08.2014.
Zdroje : Indiewire.com, Collider.com
Čítať viac...
Nahor