Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Prvý trailer a plagáty filmu Úsvit planéty opíc!

Keď sa v roku 2010 dostal do kín film spoločnosti 20th Century Fox – Rise of the Planet of the Apes / Zrodenie planéty opíc, nik nepredpokladal akým hitom sa film stane. Film naplnil kiná divákmi a kritiky nešetrili chválami nad novým spracovaním a poňatím látky. Film dokonca prirovnávali ku najdynamickejšiemu, najepickejšiemu, najlepšie vyzerajúcemu a nakrútenému reštartu filmovej série v dejinách filmu. Preto sa štúdio po úspechu rozhodlo nakrútiť pokračovanie filmu. Ten dostal názov Dawn of the Planet of the Apes / Úsvit planéty opíc. Pravdou je, že v režisérskej stoličke vystriedal režiséra Ruperta Wyatta mladší Matt Reeves (Cloverfield, Let me in) z dôvodu Wayattovho vzdania sa réžie pre názorový rozpor so štúdiom.
[youtube width=“600px“ height=“400px“]h_9-3Fj3ZdI[/youtube]
Pokračovanie prvého filmu nás zavedie o 15 rokov neskôr do doby kedy ľudstvo pomaly vyhynulo pre zmutovaný opičí vírus a vojnou medzi sebou. Veľké územia planéty sa stávajú neobývané a všetko začína pohlcovať príroda. Dej nás zavedie do San Francisca, kde sa uchýlil so svojou opičou armádou geneticky vyšľachtený a nadpriemerne inteligentný šimpanz Caesar. Opičia inteligencia a schopnosti sa za tých pár rokov radikálne vylepšili, vedia jazdiť na koňoch, organizujú sa a akokoľvek sa Caesar snaží žiť v kľude a v mieri s ľuďmi, nie každý má o to záujem tak na strane opičej ako aj na strane ľudskej. Tá stále hľadá možnosť nájsť správny antivírus a zachrániť zvyšky rozpadnutej sa populácie a pánov planéty Zem. Ako to však býva, túžba po ovládaní a moci vyhrotí situáciu do stavu, kedy začne regulérna vojna medzi jednotlivými tábormi.
dpa1 dpa2 dpa3 dpa4  Dawn-of-the-Planet-of-the-Apes-Character-Posters
Film má hviezdne obsadenie a uvidíme v ňom Garyho Oldmana, Tobyho Kebbellsa, Judy Greer, Keri Russell, Andyho Serkissa, Kodi Smit-McPhee, Jasona Clarka, Kirka Aceveda, Keira O’Donnella alebo Karin Konoval.
Film má stanovenú slávnostnú premiéru na 11.7.2014.
Zdroje : Screenrant.com, Comicbooknews.com
Čítať viac...
Nahor