Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Prvé video, fotografie a plagát vojnovej drámy Lone Survivor

Filmy z vojnovou tématikou a ešte o neúspešných misiách americkej armády, nepatria práve medzi témy, ktoré sú pravidelne pretvárané na plátna kín. Jedinečným úspechom sa však môžu pochváliť aj takéto filmy. Nedá mi nespomenúť film Ridleyho Scotta – Čierny jastrab zostrelený alebo snímok Petra Berga –  Kráľovstvo. A práve režisér Peter Berg po nie príliš vydarenom filme Bojová loď sa opäť vracia k príbehu,  ktorý rezonovala istý čas americkou spoločnosťou. O sile priateľstva, prežitia, odvahy ale aj zúfalstva – film Lone Survivor.
[youtube width=“600px“ height=“400px“]yoLFk4JK_RM[/youtube]
Film Lone Survivor  je založený na udalostiach, ktoré sa skutočne odohrali 28.júna 2005 a vychádzajú z knižnej predlohy  Operácia Red Wings  z vojny v Afghanistane. Jej autor Marcus Luttrell spoločne s daľšími troma vojakmi Navy Seals  sa vydajú na bežnú, plánovanú a prieskumnú misiu, pri ktorej zajmú niekoľko afganských pastierov kôz. Po krátkom rozhovore ich prepustia a nechajú ísť vlastnou cestou, čo sa im však stane osudným. Pastieri ich prezradia bojovníkom Tálibanu, ktorí zaútočia na vojakov v obrovskej presile. Vojaci sa statočne bránia navzájom avšak očakávané posily nikdy nedorazia na miesto boja. Nepomôže ani prechádzajúci vrtuľník, ktorý Talibánci zostrelia.Iba šťastnou zhodou náhod sa podarí prežiť len jedinému zo skupinky a to vojakovi Marcusovi Lutrelovi ktorý sa niekoľko dní musí predierať so zranením vyprahlou púšťou a následne sa skrývať pred povstalcami z Talibanu u dedinčanou sympatizujúcimi s USA.
ls1 ls3 ls4
ls5 ls7 ls10
Hlavnej postavy Marcusa Luttrella sa zhostil Mark Wahlberg a v ostatných úlohách uvidíme Bena Fostera, Taylora Kitscha, Matta Christophera Sutherlanda, Emile Hirscha a Erica Bana.
LONE-SURVIVOR poster
Americká premiéra je naplánovaná na 27.12.2013 a európska na 10.1.2014
Zdroje : huffingtonpost.com, hollywoodreporter.com, slashfilm.com, comingsoon.com
Čítať viac...
Nahor