Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Parkland – filmová dráma mapujúca atentát na JFK – prvé video a fotky!

Tom Hanks ako producent opätovne siahol po zaujímavom námete, ktorý doteraz traumatizuje americkú spoločnosť. Pred 50-timi rokmi bol spáchaný atentát na prezidenta Johna F. Kenedyho, ktorý spustil radu vyšetrovaní a atentátov. Pod režisérkou taktovkou spisovateľa Petra Landesmana prichádza do kín dráma Parkland.  Film bol nakrútený k 50-temu výročiu od spáchania atentátu na J.F. Kennedyho v Dallase.

 

 [youtube width=“600px“ height=“400px“]SgPjt_BRLvY[/youtube]

 

Film vychádza zo skutočných udalostí jedného zdanlivo obyčajného dňa, 22. novembra 1963. V tento  deň, ktorý navždy zmenil svet,  bol v Dallase zavraždený mladý americký prezident John F. Kennedy. Film sa zameriava na jednotlivé postavy, ktorí sú nútení konať a prijímať okamžité rozhodnutia po tejto nepochopiteľnej udalosti. Ak by tak neurobili, dôsledky by mohli byť fatálne nielen pre životy Američanov, ale aj pre celý svet rozdelený na dve superveľmoci.


Hlavnými hrdinami sú šéf tajnej služby v Dallase – Forrest Sorrels (Billy Bob Thorton), mladí lekári (Colin Hanks a Zac Efron) a zdravotné sestry z nemocnice Parkland pod vedením hlavnej sestry Doris Nelsonovej (Marcia Gay Harden), svedok a kameraman Abraham Zapruder, ktorý zachytil kamerou atentát na prezidenta ( Paul Giamatti ), agenti FBI, ktorí mali ozbrojenca Lee Harveyho Oswalda (Jeremy Strong) na dosah ruky a viceprezident Lyndon Johnson, ktorý musel prevziať kontrolu nad krajinou v okamihu oznámenia prezidentovej smrti. Okamihy politickej drámy s nepredstaviteľnými následkami ukážu, ako kľúčové postavy reagujú pod tlakom, v šoku, ohrození a hneve. Iba tí, ktorí budú plní odhodlania a odvahy, majú šancu pozitívne ovplyvniť históriu.

 

parkland 1 parkland04

Parkland-zac-efron-movie parkland02 parkland03

parkland01

 

 

V hlavných úlohách sa nám teda predstavia Zac Efron (Znovu 17), Marcia Gay Harden (Tajomná rieka, Hmla ), Tom Welling ( Smallville ), Colin Hanks ( Smrť On-line ), Paul Giamatti ( Bokovka, Iluzionista ), Billy Bob Thornton ( Láska nebeska, Banditi ) a Jeremy Strong . Producentsky film zastrešujú Tom Hanks a Bill Paxton a o hudobnú stránku filmu sa postará James Newton Howard. 

 

Film má americkú premiéru 20.9.2013

 

parkland-trailer

 

 

Zdroje : indiewire.com, Variety.com, celebuzz.com

Čítať viac...

Viac v Kino

Nahor