Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Nový nezávislý horror „The Sacrament“ inšpirovaný najmasovejšou náboženskou samovraždou v kinách v máji 2014 !

Režisér Ti West i napriek svojmu mladému veku patrí medzi talentovaných tvorcov nezávislého hororu. Jeho filmy The House of devil/Dom diabla, The Innkeepers alebo V/H/S si našli svojich skalných fanúšikov. Jeho posledným filmovým počinom je nízkorozpočtový horor The Sacrament. Ten natočil v produkcii ďalšieho nekorunovaného „kráľa“ hororu Eliho Rotha.
The Sacrament je však trochu odlišný „indie“ horor ako sme zvyknutí. Film sa inšpiroval samovražednými náboženskými sektami a vychádza pravdepodobne z tragickej masovej samovraždy, ktorá sa odohrala v mestečku Jonestown 18. novembera 1978. Táto tragédia sa „zapísala“ do dejín ako najmasovejšia náboženská samovražda a vyžiadala si 909 mŕtvych, z toho 276 detí.
[youtube width=“600px“ height=“400px“]H56dIU4h1cM[/youtube]
Film The Sacrament sleduje príbeh Patricka (Kentucker Audley), ktorý je módnym fotografom. Keď jeho kolegovia Sam (AJ Bowen) a Jake (Joe Swanberg) hľadajú vhodnú tému na spracovanie pre časopis VICE, navrhne Patrick návštevu svojej sestry Caroline, ktorá v rámci odvykacieho rehabilitačného programu odcestovala žiť do komunitného náboženského centra mimo územie USA. Po príchode sa Patrick a Caroline stretávajú, zatiaľ čo kolegovia Sam a Jake začnú robiť rozhovory s obyvateľmi komunitného centra, kde za svoje šťastie ďakujú jedinej osobe, ktorú volajú „otec“. Patrick je ohúrený zmenou svojej sestry, ktorá pôsobí zdravšie a vyrovnanejšie. Jackovi kolegovia zatiaľ zbierajú materiál pre svoju reportáž a pomaly zisťujú, že zdanlivé usporiadané komunitné spolunažívanie nie je tak dokonalé a pod „pozlátkom“ pokoja, lásky a požehnania je niečo zhnité a desivé.
the sacrament movie the sacrament movie2 the sacrament movie3 the sacrament movie4
Podľa vyjadrení filmových kritikov v rámci festivalovej púte ako aj festivalových divákov, je film veľmi pôsobivý a zožal prevažne len pozitívne hodnotenia.Vo filme si zahrali prevažne neznámi herci ako Amy Seimetz, Joe Swanberg, AJ Bowen, Kentucker Audley, Kate Lyn Sheil, Gene Jones, Shawn Parsons, Donna Biscoe, Derek Roberts, Cal Johnson, Shaun Clay alebo Graham Reznick.
the sacrament poster the sacrament poster2
Svetová premiéra film sa uskutočnila v rámci benátskeho filmového festivalu  3.9.2013. Oficiálne sa film dostane do filmovej distribúcie 01.05.2014.
Zdroje : Indiewire.com, Variety.com, Tiff.net, Comingsoon.net
Čítať viac...
Nahor