Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Nový film bratrov Coenovcov so skvelým hereckým obsadením čoskoro v kinách

Keď sa spomenú mená Ethan a Joel Coenovci, každému sa vybavia filmy ako Fargo, Big Lebowski, Paríž milujem ťa, Táto krajina nie je pre starých alebo Po prečítaní spáľte. Táto filmárska súrodenecká dvojica dokázala už viackrát, že nezávislý film má čo povedať divákovi čo niekoľkokrát ocenenila už aj americká filmová akadémia.
InsideLlewynDavisFirstTeaserposter1 ild-poster-600x941-519x813 ILD-ConcertPoster640
Ich posledný film,  ktorý sa dostal do kín si pravdepodobne udrží vysokú kvalitu a možno zaboduje aj o zlaté sošky. Film získal na filmovom festivale v Cannes 2013 cenu Grand Prix za druhý najlepší film. Snímka s názvom Inside Llewyn Davis sleduje, na základe memoárov folkového speváka Davea Van RonkaThe Mayor of MacDougal Street, príbeh hudobníka Llewyna Davise, ktorý sa odohráva v 60. rokoch 20 storočia v New Yorku.
[youtube width=“600px“ height=“400px“]2ylTTHC3qLY[/youtube]
[youtube width=“600px“ height=“400px“]jl8DidbbTQM[/youtube]
Film hovorí o živoriacom folkovom pesničkárovi Llewynovi Davisovi (Oscar Isaac) ktorý žije od výplaty k výplate. Snaží sa zarobiť, no jeho nahrávky sa nepredávajú a o jeho koncerty nie je záujem. Taktiež sa mu lepí smola na päty a problémy má vyše hlavy. Podarí sa mu stratiť priateľovu mačku, ktorú naháňa celým New Yorkom, príde o licenciu na riadenie lodí, kvôli čomu ho nezamestnajú ani v dokoch, a privedie do druhého stavu kamarátovu manželku a to aj napriek tomu že použil kondóm, takže musí zohnať peniaze na potrat. Popri tom všetkom sa márne snaží uchmatnúť si aspoň trochu slávy, až kým nepochopí, že všetkým naokolo sa vodí lepšie a úspešnejšie. Vtedy začne uvažovať, že je najvyšší čas povesiť hudobnú kariéru na klinec. Keď sa mu však konečne ponúkne šanca ukázať sa pred publikom, bude ešte schopný ju využiť?
[youtube width=“600px“ height=“400px“]LFphYRyH7wc[/youtube]
Herecké obsadenie filmu je ako vždy plné zaujímavých hereckých hviezd :  Oscar Isaac, Carey Mulligan, Justin TimberlakeJeanine Serralles, Garrett Hedlund, Adam Driver, F. Murray Abraham, Max Casella, Ethan Phillips a  Alex Karpovsky. Ani v tomto filme nebude chýbať dvorný herec bratov Coenovcov – John Goodman. Je to ich už spoločná šiesta spolupráca. Justin Timberlake okrem hereckej úlohy aj spolupracoval na soundtracku k filmu.
 inside-llewyn-davis-carey-mulligan inside-llewyn-davis-john-goodman inside-llewyn-davis-timberlake inside-llewyn-davis-isaac-cat inside-llewyn-davis-isaac-oscar inside-llewyn-davis-isaac-hitch
inside-llewyn-davis-oscar-isaac3-600x400
Zdroje : Collider, insidemovie.com, EW.com, joblo.com
Čítať viac...
Nahor