Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Nová kriminálna dráma Ridleyho Scotta – The Counselor / Právnik s hviezdnym obsadením !

Ridley Scott patrí k najväčším filmovým režisérom posledných desaťročí a jeho filmy sa stali kultovými snímkami  Votrelec, Blade Runner, Thelma & Louise, Gladiátor, Čierny jastrab zostrelený, Podvodníci, Kráľovstvo nebeské, Americký gangster či Pavučina lží. Poslednú dobu sa mu však projektom komerčne až tak nedarilo, ale kvalitou sa svojím predchodcom rozhodne vždy vyrovnali. Po veľmi vlažne prijatom Prometheovi sa mu opätovne hrnuli filmové ponuky a dokonca mal v pláne natočiť pokračovanie kultového Blade Runera. Rozhodol sa však pre kriminálnu drámu The Counselor / Právnik  podľa pripraveného scenára jedného z najvýraznejších dramatikov a románopiscov súčastnosti Cormaca McCartyho.
[youtube width=“600px“ height=“400px“]6ML50I0mVHY[/youtube]
[youtube width=“600px“ height=“400px“]8FX1bn1U-SY[/youtube]
Scenár hovorí o živote právnika, ktorý sa rozhodne v ťažkostiach privyrobiť predajom a distribúciou drog. Veľmi rýchlo však zistí, že nie je to tak jednoduché ako si predstavoval a že tento „podnik“ nebol dobrý nápad. Po tomto zistení si uvedomí že má toľko problémov ako nikdy pred tým a aj to že s pašerákmi a drogovými dílermi si nie je vhodné zahrávať a fungovať v tomto „biznise“ nie je žiadna sranda.
[youtube width=“600px“ height=“400px“]cck2gX6SKaQ[/youtube]
THE COUNSELOR – Bratt Pitt a Michael Fassbender
[youtube width=“600px“ height=“400px“]Ix00_oPL3aI[/youtube]
THE COUNSELOR – Michael Fassbender a Javier Bardem
[youtube width=“600px“ height=“400px“]ZeZE0oid1uk[/youtube]
THE COUNSELOR – Michael Fassbender a Penélope Cruz
Film, ako to býva zvykom, je nabitý hereckým hviezdami . Vo filme si zahrá Michael Fassbender, Brad Pitt, Javier Bardem, Penélope Cruz, Cameron Diaz, John Leguizamo, Natalie Dormer, Dean Norris, Goran Visnjic, Sam Spruell, Rosie Perez, Bruno Ganz, Rubén Blades, Paris JeffersonBarbara Durkin. Na začiatku sa hovorilo aj o účasti Natalie Portman a Angeliny Jolie ale z ich účinkovania nakoniec zišlo. Vo filme hrá aj maželský pár  Javier Bardem ktoráý opäť prekvapí svojou vizážou a Penelope Cruiz, ktorá hrá manželku hlavného predstaviteľa filmu. Zvláštnosťou je že manželia sa neobjavili v žiadnej spoločnej scéne vo filme.
the-counselor01 the-counselor02
the-counselor03 the-counselor05
the-counselor07 the-counselor-image03
Počas nakrúcania snímky prišlo k tragickej udalosti kedy muselo byť natáčanie prerušené na dva týždne. Dôvodom bolo úmrtie brata režiséra, Tonyho Scotta, ktorý ukončil svoj život skokom z mosta nedaľeko Los Angeles. Ridley Scott niesol stratu veľmi ťažko a s rodinou zosnulého brata strávil dva týždne.
Premiéra je v USA naplánovaná na 25.10.2013 a v Európe film uvidíme 15.11.2013
Zdroje :  NME.com, Totalfilm.com, Collider.com
Čítať viac...
Nahor