Zoo proti Hornej Dolnej drží výkon, nový rekord pre Kredenc! Bez servítky klesá
26. januára 2016  //  Aktuálne, Televízia  //  2 komentáre

Horná Dolná aj Zoo oproti minulému pondelku čosi stratili, Kredenc dokázal minulotýždňový rekord navýšiť.

Aj tento pondelok dokázali veľké komerčné stanice so svojimi hlavnými programami obsadiť približne 60 % trhu. Premiérová Horná Dolná si ide naďalej to svoje, keď s treťou časťou tretej série mala dosiahnuť rating 15,8 % s podielom 41,7 %. Zatiaľ ide o najnižší výkon premiéry seriálu v tomto roku, v celkovom počte divákov klesol na 713-tisíc. Stále však ide o jednoznačne suverénny výkon.

Zoo proti Hornej Dolnej dokázala napodobniť minulotýždňové čísla, keď ju malo sledovať 6,8 % divákov s podielom 18 %. Aj seriál Joj mierne klesal, v podieli šlo o minimálnu stratu. Neuspel už nasledujúci Sladký život s podielom len cez 10 %.

Aj v tomto čase valcovala Markíza, keď si Kredenc dokázal s klasickou epizódou vybojovať ďalší rekord. Navýšil svoj najlepší rating, keď ho malo sledovať až 11,5 % divákov, podiel sa dostal na 39,3 %. Nasledujúca reprízová epizóda uhrala 34 %, Partička šla pod 25 %.

V prime-time sa vyšvihla Markíza opäť vysoko, tento pondelok sa mala blížiť k výkonu až 34 %. Joj napriek tomu uhrala svoj nadpriemer s podielom pod 22 %. Dopomohlo jej k tomu aj spravodajstvo, keď Noviny vyskočili na podiel 29 %, lepší deň mali aj Televízne noviny s podielom 30,5 %. Ratingový rozdiel medzi správami bola jediná desatina v prospech lídra.

Aj v tretí týždeň vysielania klesá farmárske Bez servítky. Kuchárska šou napriek obsadeniu s finalistami Tomášom Mayerom a Jozefom Kababíkom už spadla o málo pod dvadsiatku. Moja mama varí lepšie ako tvoja potvrdzuje nárast oproti začiatku roka, keď opäť vyhrala, atakovala 23 %.