Winnetou napriek poklesu stále vysoko, Jednotka vedľa komerčných staníc! Markíza opäť valcovala podvečer
29. decembra 2016  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Winnetou je na Jednotke hitom.

Remake klasiky Winnetou Jednotke funguje. Druhý diel oproti prvej časti síce nemálo stratil, keď z hodnoty nad 530-tisíc klesol na vyše 450-tisíc divákov, stále však RTVS priniesol vysoký podiel cez 20 %. U mladších rating atakoval 7 % s podielom pod 18 %. Kým v 12+ bola Jednotka opäť lídrom, v 12 – 54 sa dotiahla na komerčné stanice. Tesne vpredu bola Markíza s Podfukármi, ktorí mali prekročiť 7 ratingov a tesne podiel 19 %, Plán hry na Joj sa škriabal na ratingových 7 % s podielom takmer 19 %.

Na menších sa najviac darilo Bojovníkom severu na Plus s podielom pod 5 %, Čierny úsvit na Dajto šiel po 4 %, Láska na karí na Doma uhrala len 3 %. Kriminálky CSI na Wau sa hýbali pod 3 %.

Podvečer znovu vystrelila Markíza s ďalšou klasickou komédiou Jak dostat tatínka do polepšovny a podielom 31 %. Výrazne tak opäť pomohla Televíznym novinám, ktoré tesne 31 % prekročili. Stali sa k tomu najsledovanejším programom dňa a od nástupu sviatkov sa vzdialili Novinám Joj. Tie dosiahli share pod 26 % napriek tomu, že tvrdo prepadla podvečerná komédia Marmaduke s podielom len pod 9 %. Vyššie bola aj Jednotka s rozprávkou O 12 mesiačikoch a podielom cez 12 % u mladších divákov.