Tvoja tvár náskok neudržala, Talent sa už na ňu dotiahol! Joj vyhrala víkend
19. septembra 2016  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Markíze nevyšiel víkend podľa predstáv.

Už od konca pracovného týždňa sa lídrovi nedarilo tak, ako si predstavoval. V piatok ho zradila taktika a netradičné nastavenie Milujem Slovensko, pre ktoré neuspelo Dobre vedieť!, v sobotu sa zas potopil vlastnou programovou zmenou a v nedeľu ho prekvapil pád celebritnej šou.

Tvoja tvár znie povedome totiž spoznala svoje nové minimum, keď mala podľa našich informácií dosiahnuť rating 10,5 % s podielom 32 %. Celkovo najväčšie ťaháky Markízy nemali svoj týždeň, keď v pondelok zas prekvapivo výrazne spadla premiérová Horná Dolná.

Tvoja tvár sa udržala na pozícii lídra, dotiahol sa však na ňu Talent. Ten dokázal o vyše rating oproti predošlým nedeliam rásť. Šou Česko Slovensko má talent sledovalo 10 % divákov, pričom podiel sa mal dostať na úroveň 26,4 %. Rating tak dorovnal výkony Talentu v stredy, kedy má voľnejšiu konkurenciu. V 12+ boli obe šou ešte vyrovnanejšie, obe celkovo sledovalo 520 resp. 516-tisíc divákov v prospech Tvojej tváre, ktorá však má výraznejšie väčšiu dĺžku, čo sťahuje jej priemerný rating nadol. V Česku šou naďalej valcuje, v komerčnej cieľovke 15 – 54 sa mala dostať na podiel okolo 47 %. Výkon potvrdil aj portál Mediaguru.cz.

Medzi menšími sa najprv Nezvestná dcéra na Doma dostala nad 5 %, Krištáľová lebka na Plus popri nej dosiahla 4 %. V priebehu večera stúpalo Dajto so Svetovým pohárom, po tretinách uhralo podiely okolo 4, 6 a 10 %. Kriminálka CSI New York na Wau s oboma časťami prekročila 2 %.

Podvečer sa oproti minulému týždňu dvihlo Nové bývanie, ktoré uhralo 18,5 %, Horná Dolná zas klesla s podielom 25,5 %. Po sobotnom výskoku správ Joj vyhrali tentokrát Televízne noviny, v podieli sa dostali na 30 %, Noviny šli pod 27 %.

Joj si po piatkovom prepadáku napravila cez víkend chuť, keď ho dokázala vďaka silnej sobote a menšej strate na Markízu v nedeľu vyhrať v prime-time. Zvíťazila o vyše dve percentá. Naďalej ostala Tvoja tvár znie povedome najsledovanejším programom nedele, sobotu vyhralo Najlepšie počasie pred Novinami.