Piatkové seriály zvrátili pád, Prázdniny aj Milenky poskočili! Horná Dolná klesá
19. marca 2018  //  Aktuálne  //  Bez komentárov

Markíze sa podarilo vo štvrtok pristrihnúť Inkognitu krídla, Horná Dolná jej však od nástupu klesá. Piatkové seriály oproti predošlému týždňu nemálo porástli.

ŠTVRTOK: Horná Dolná od silného nástupu padá. Kým štart aktuálnej siedmej série s ratingom 10,9 % prekonal aj väčšinu jej výkonov z minulej jesene, kedy sa ešte vysielala v tradičný pondelok, aktuálne komediálny seriál klesá aj pod úroveň minuloročných čísiel. Najnovšie si Hornú Dolnú vo štvrtok malo pozrieť 9 % divákov, čo je o necelý rating menej ako pred týždňom, podielovo sa dostala cez 25 %. Inkognito sa však do svojej niekdajšej štvrtkovej formy vrátiť zatiaľ nevie, ustrnulo v okolí ratingovej šestky, ktorú teraz zopakovalo, podielovo sa dostalo cez 17 %. Opäť sa však stalo lídrom v celkovom publiku, vybrať si ho malo pod 420-tisíc divákov, Horná Dolná ich mala mať takmer 390-tisíc. Zlaté časy si malo pozrieť cez 300-tisíc divákov s podielom takmer 14 % v univerzálnej cieľovke.

Vo štvrtok sa so svojím úspešným prime-time seriálom lúčila Doma, Matky a dcéry vo finále dosiahli ratingy cez 2 a rovných 2,5 % s podielmi 6,1 a 9,1 %. Domu nasledovala večer Plus s filmom Strážcovia osudu a podielom 4,5 %, na rovnakých výkonoch bola aj Wau, ktorej Vtierka Castle uhrala 4,5 %, nasledujúce CSI New York aj Za sklom tento podiel atakovali. Preteky s časom na Dajto mali uhrať len 3 %.

Podvečer Oteckovia atakovali až 11 ratingov s vysokým podielom 36 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja mala uhrať len vyše 14 %. Televízne noviny prekročili 28 %, Noviny 23 %. V celkovom publiku vyhrali s takmer 605-tisíc divákmi, Televízne noviny si malo pozrieť 575-tisíc divákov.

PIATOK: Piatkové seriály minulotýždňový prepad výkonnosti nepotvrdili. Polepšiť si dokázali ako Milenky, ktoré rástli o približne rating na výkon 8,6 % s podielom pod 23 %, tak Prázdniny, ktoré sa vyšvihli o necelý rating a pol na výkon 9,6 % s podielom 25,5 %. Vlažne naďalej hrá Milujem Slovensko, ktoré necháva ďaleko za sebou čísla z minulého roka. Podliezlo 4 ratingy s podielom pod 11 %. V druhej polovici večera sa do vedenia dostal Veľký balík, sledovať ho malo 5 % divákov s podielom 18,5 %.

Dajto s filmom Bod zlomu podliezlo 5 %, Bobule na Plus uhrali vyše 4 %. Len o minimum menej uhrala Doma s filmom Nádej pre novú lásku a tiež šla cez štvorku, Wau vyskočila Vtierka Castle na 4,5 %, Motív následne prekonal 3,5 a 4,5 %.

Oteckovia podvečer dosiahli vyše 10 ratingov s rovnako vysokým podielom na trhu ako vo štvrtok – takmer 36 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja taktiež zopakovala výkon z predošlého dňa podielom cez 14 %. Televízne noviny vyskočili až na 11 ratingov s podielom cez 33 %, Noviny sa hýbali okolo 22 %. V celkovom publiku si TN-ky malo pozrieť cez 610-tisíc divákov, stali sa najsledovanejším programom dňa v oboch cieľovkách. Noviny malo celkovo sledovať vyše 580-tisíc divákov.