Sledovanosť: Zoo s Afrikou rastie, opäť vyskočili Televízne noviny! Susedia stále hlboko
10. marca 2016  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Liga majstrov tentokrát komerčné stanice príliš nezasiahla, obe si uhrali to svoje.

Po prekvapivom utorku prišla pokojnejšia streda. Chart Show potvrdzuje svoju súčasnú formu, s ktorou za minulým rokom zaostáva, stále je však jedným z pilierov Markíze, keď sa dostala nad osem ratingov s podielom pod 25 %. Joj sa aktuálne dvíha Zoo, ktorá sa už odohráva aj v Afrike, po čase sa vyšvihla nad 7 ratingov pri podieli nad 20 %. Seriál mal v 12+ o približne 50-tisíc divákov viac.

Televíznej dvojke porástol aj sitkom Dovidenia, stará mama, ktorý sa začína stabilizovať okolo staničného priemeru Joj, atakoval 5 ratingov s podielom nad 17 %. Televízia tak aktuálne nemá už výrazné problémy o desiatej, po pondelkovom zdvojení Zoo sa drží nad vodou aj so sitkomom a štvrtkovým Inkognitom. Svojich divákov mala v stredu Liga majstrov na Jednotke, duel medzi neúspešnou Chelsea a Paris Saint-German sledovalo v komerčnej cieľovke 4,5 a 4 % divákov pri podieli nad 12 a takmer 13 %.

Z menších staníc bola aj v stredu večer najsilnejšia Plus. Zabodovala ako s Profesionálmi pri podieli pod 7 %, tak dvojporciou Kuriéra s podielmi nad 6 a pod 8 %. Mentalista na Doma šiel cez 4 %, veľmi slabý deň mala telenovela Kúsok zo mňa s podielmi cez 3 a rovných 5 %. Dajto drží šnúru podpriemerne výkonných večerných filmov, Mierotvorca sa dostal len pod 3 %. Znovu ho predbehla Wau s kriminálkami, opäť sa Vtierka Castle a CSI Las Vegas hýbali medzi 3 – 3,5 %.

V stredu nepotvrdila utorkový prepad šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, keď vyskočila až na 7 ratingov s vysokým podielom takmer 28 %. Nízko boli, naopak, Susedia s podielmi takmer 17 a pod 15 %. Naďalej je prvá časť ďaleko za výkonmi Reflexu, ten sa dostal pod 24 %.

Povolebné turbulentné obdobie stále praje Markíze a jej Televíznym novinám, ktoré opäť vyskočili, keď sa vytiahli nad desať ratingov s podielom cez 31 %. Stali sa aj najsledovanejším programom dňa. Noviny ale uhrali svoje s podielom 27 %, boli celodennou trojkou o málo za Športovými novinami.